Kolejną osobą, która wypełniła nasz format pt Aplikacje na 5+... jest Radosław Paklikowski - Prezes Zarządu Mobile Factory S.A. wielki fan nowoczesnych technologii oraz metodyki lean startup.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Sprzęt mobilny, z którego korzystam to... Ekstremalnie użytkowany iPhone, który w zeszłym tygodniu po raz drugi stracił szybkę. ;) Właśnie czekam na iPhone 5. Przyznam się, że uwielbiam filozofię Androida i w pewien sposób kibicuję Microsoftowi, ale nie ukrywajmy, że wygodniej jest korzystać z jednego ekosystemu, dlatego na moim biurku poza iPhone'm można znaleźć również iPada i MacBooka.

Najczęściej używanymi aplikacjami przeze mnie są... Oczywiście wszystkie nasze produkcje ;) A tak na poważnie, aplikacjami, które pomagają mi w codziennym życiu to: Yanosik, WezwijTaxi, Audible, Readability i Alarm Clock Extreme. Żyję w ciągłym biegu a dzięki tym aplikacjom nie tracę cennego czasu.

Najlepsze polskie aplikacje to... Jest ich zapewne tak dużo, że większości nie jestem w stanie nawet poznać, ale uważam, że dobrą produkcją jest jakdojade.pl. Panowie wykonali kawał dobrej roboty.

Aplikacje z najładniejszym designem i najlepszym usablity to... Tweetbot, nowy foursquare, booking.com w wersji na iPad.

Aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie urządzenia mobilnego to... Klient pocztowy oraz wstyd się przyznać, ale Facebook. Jestem istotą bardzo społeczną. :)

Nie płacę za aplikacje, ponieważ.../Płacę za aplikacje, ponieważ... Płacę, bo są po prostu tanie (1$ to nie majątek), a te płatne są bardziej dopracowane i mam świadomość, że tym samym motywuje autorów do dalszych prac nad projektem. Nie rozumiem jak ktoś jest w stanie poświęcić godzinę, a nawet kilka na ominięcie płatności. Ja szanuję swój czas wolny, wyceniam go ponad 1$/h a przede wszystkim szanuję wysiłek innych.

Aplikacje pomagają mi (w pracy/w życiu), bo... razem z moim telefonem są przy mnie 24 godziny na dobę, a rozwiązują wiele problemów życia codziennego i dają mi sporo radości.

Aplikacjami, które dbają o moją produktywność są... Alarm Clock Extreme, który codziennie skuteczenie pomaga mi wygrywać z wstaniem z łóżka i rozpoczęciem dnia, bo śpioch ze mnie niesamowity. ;) Readability, bo pozwala mi konsumować wiedzę, gdy naprawdę mam na to czas.

Aplikacje, które zapewniają mi rozrywkę, to... Ostatnio sporo czasu spędziłem przy aplikacji Figure i jeszcze lepszej aplikacji Impaktor. Jak nigdy nie mieliście możliwości postawienia w domu bębnów, a chcielibyście się nimi “pobawić”, to polecam tę polską aplikację (i od razu moje GRATULACJE dla autora).

W aplikacjach najbardziej zwracam uwagę na... Ciekawe, nowe sposoby przedstawienia informacji lub wykorzystania funkcji smartfonów w zupełnie odmienny sposób. O użyteczności, dobrym designie i szybkości działania chyba nie muszę wspominać.

Aplikacją, którą szczególnie chciałbym polecić innym jest... Niech to będzie właśnie Impaktor, który ostatnio dał mi sporą dawkę zabawy.

Komentarze (0)