Dzięki inClass możemy łatwo utworzyć zeszyt zawierający notatki z wykładów, zaplanować naukę w kalendarzu czy utworzyć profil wykładowcy, z numerem telefonu, zdjęciem i adresem e-mail. Aplikację polecam wszystkim uczącym się, bo dzięki niej utrzymamy porządek a co najważniejsze łatwo podzielimy się notatkami z innymi.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Po rejestracji pierwszy ekran aplikacji to Today, czyli miejsce na zapowiadane kolokwium czy zadania do wykonania. W tej sekcji możesz dodać rzeczy, które powinniśmy dzisiaj zabrać na wykład, albo jaką pracę oddać wykładowcy. Druga zakładka to zadania, którym możemy nadać deadline. Wystarczy tapnąć na tytuł zadania, aby poznać więcej szczegółów na jego temat. Co ciekawe każdemu zadaniu możemy nadać jeden z trzech rodzajów priorytetów.

Trzecia zakładka zawiera miejsce na multimedialne notatki, które możemy tworzyć pisząc na naszym smartfonie czy tablecie. Co ciekawe notatki możemy dodawać w formie pisanej, audio oraz jako zdjęcie (np. strony z zeszytu koleżanki z roku). Do notatki możemy dodać pliki jako załączniki. Każdą notatką możemy podzielić się wysyłając ją prosto na mejla naszej grupy, dzieląc się na Facebooku czy eksportując plik do naszego komputera (używając iTunes File Sharing). Wartym uwagi jest to, że nawet podczas nagrywania wykładu możemy jednocześnie uzupełniać notatki o tekst.

Przedostatnia zakładka zawiera zeszyty, w którym prowadzimy nasze notatki. Możemy je oznaczyć nazwą przedmiotu. Co ciekawe z podstawowego widoku widzimy nazwę, datę ostatniej zmiany oraz ile zeszyt zawiera notatek. Ostatnia zakładka zawiera informacje o wykładowcach.

Aplikacja jest ładnie zaprojektowana, obsługa jest prosta i intuicyjna. InClass dostępna jest na iPhoney, iPody oraz iPady. Brakuje mi wersji na MacBooka. Ostatnia aktualizacja dodała takie opcje jak notatki głosowe, przypomnienia (w formie pop-upu) czy eksport notatek na nasz komputer. Wierząc informacjom podawanym na stronie głównej startupu, tą darmową aplikację pobrano już ponad milion razy.

Komentarze (0)