Zespół tworzący platformę do badania opinii internautów nawiązał współpracę z poznańskim funduszem inwestycyjnym. Rozmowy na temat inwestycji rozpoczęły się wiosną bieżącego roku. LMS Invest objął jedną trzecią udziałów w startupie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

StudentsWatch to społecznościowy serwis badawczy, który pozwala poznać opinię internautów na temat danego produktu czy wybranej tematyki. StudentsWatch.pl posiada autorskie oprogramowanie i system wynagradzania respondentów.

Startup istnieje od 2011 roku a koszt jego stworzenia wyniósł około 100 tysięcy złotych. - Pieniądze na rozruch pochodziły w dużej części z naszej własnej kieszeni. Znaleźliśmy też grupę inwestorów, którzy w nas uwierzyli oraz developera, który potraktował projekt jako challenge i wszedł do spółki tylko za udziały - czytamy w naszej rozmowie z Przemysławem Wesołowskim, pomysłodawcą StudentsWatch.

O komentarz w sprawie inwestycji poprosiliśmy Prezesa LMS Invest, Tomasza Czaplińskiego.

Zdecydowaliśmy się na inwestycję we wspaniały zespół, ale również ogromny rynek z wielkimi możliwościami do zmian. (...) SW Research ze swoimi produktami idealnie wpisuje się w zapotrzebowanie klientów na rynku oferując im badania wysokiej jakości, na sprawdzonym panelu badawczym, przy jednocześnie dużo lepszej od tradycyjnych ofercie.

Fundusz LMS Invest w nowo powstałej spółce objął 34% udziałów. Kwota transakcji nie jest znana. Inwestycja ma pomóc w rozwoju projektu i poszerzyć dotychczasowy wachlarz oferowanych usług.

[Aktualizacja: 5.11.2012]

Zapytaliśmy Przemysława Wesołowskiego o szczegóły transakcji. Na pytanie dotyczące milestonesów odpowiedział:

(...) postawiliśmy sobie za cel określoną wielkość sprzedaży, którą powinniśmy osiągnąć w ciągu 3, 4 miesięcy. Ponieważ jesteśmy rentowni – milestonesy nie są dla nas problemem i ograniczeniem, a bardziej czynnikiem mobilizującym.

W dalszej rozmowie Przemysław zapowiedział ekspansję na rynki zagraniczne. - Nie bez znaczenia są także nasze plany ekspansji na inne rynki europejskie, a LMS może nam w tym pomóc. Dodatkowo, interesująco zapowiada się nasza współpraca w obszarze technologii z kilkoma spółkami, w które już zainwestował LMS, SpeedUp lub Huge Think. - dodaje Wesołowski.

Obu zespołom gratulujemy i trzymamy kciuki za udaną współpracę!

Komentarze (0)