Zespół MOISEUM zbiera pieniądze na rozwój aplikacji mobilnej DailyArt. Dzięki niej z poziomu smartfona mamy wgląd do świetnych dzieł sztuki. Po pobraniu aplikacji codziennie będziemy otrzymywać powiadomienia o dodaniu nowego obrazu do bazy. Do spełnienia założonego celu potrzebne jest 3 tysiące dolarów

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Warszawska firma szuka wsparcia finansowego za pomocą crowdfundingu w rozwijaniu swojej aplikacji mobilnej. DailyArt dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Darmowa aplikacja (w której nie zobaczymy żadnych reklam) codziennie publikuje jedno dzieło sztuki dawnej wraz z krótkimi, napisanymi przez historyków sztuki opisami i ciekawostkami związanymi z danym obrazem. Co ciekawe aplikacja bez żadnych nakładów finansowych zebrała w przeciągu dwóch miesięcy 12 tysięcy pobrań, głównie ze Stanów Zjednoczonych.

Zbieramy 3 tysiące dolarów, co pozwoli nam na stworzenie bardziej rozbudowanej, płatnej wersji PRO aplikacji, która będzie kosztowała jedynie jedno euro oraz na rozruszanie machiny promocyjnej. Jednocześnie zachowamy wersję bezpłatną aplikacji, upiększoną o kilka dodatków. - mówi Zuzanna Stańska z MOISEUM.

Twórcy aplikacji szukają wsparcia finansowego poprzez serwis Appbackr. Już od 10$ możemy dołożyć swoją cegiełkę w rozwój tej aplikacji i (co warte uwagi) możemy na tym jeszcze zarobić! Dla przykładu inwestując 10 dolarów w projekt, po tym jak trafi do AppStore i po odpowiedniej ilości pobrań płatnej wersji, otrzymamy zwrot pieniędzy, które zainwestowaliśmy. Dodatkowo otrzymamy również 27% zainwestowanej kwoty w zamian za wsparcie projektu. W naszym przypadku za zainwestowanie 10 dolarów w DailyArt PRO otrzymamy zwrot z inwestycji na poziomie 13 dolarów. Konto Appbackr jest połączone z kontem Moiseum w AppStorze dlatego mamy pewność, że pieniądze zostaną nam zwrócone.

Pieniądze które zbieramy zostaną przeznaczone na marketing, stworzenie jeszcze lepszego contentu (czyli za pracę historyka sztuki i tłumacza) i doszlifowanie kilku elementów w samej aplikacji bezpłatnej. Aplikacja płatna, czyli wersja PRO już niedługo będzie dostępna w App Storze (za około 2 tygodnie). - dodaje Stańska.

DailArt PRO ma kosztować 1 euro i zawierać takie udogodnienia jak:

  • możliwość podzielenia się obrazem na Facebooku, Twitterze oraz Pintereście;
  • możliwość stworzenia własnej galerii z zaprezentowanych dzieł sztuki;
  • łatwiejsze wyszukiwanie obrazów, które zostały już zaprezentowane;
  • wersja dostępna na iPady;
  • możliwość pobrania obrazu i np. ustawienia sobie jako tapetę wyświetlacza;
  • i kilka innych dodatkowych funkcji;

Stańska wspomniała o tym, że zespół zastanawia się również nad kolejnymi wersjami językowymi. Płatna wersja aplikacji ma pojawić się najpierw na urządzenia z systemem iOS, a dopiero później na urządzenia z Androidem.

Jeśli chcesz współtworzyć aplikację DailyArt i przy okazji wesprzeć promocję sztuki i kultury to zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce!

Komentarze (0)