W trakcie ostatniego weekendu, 9-11 listopada odbył się globalny hackathon WOWZAPP 2012 promujący tworzenie aplikacji na nowy system Windows 8. W Poznaniu również było gorąco. Przez cały weekend ponad 40 osób zmagało się z kodem mając do swojej dyspozycji przygotowywany do otwarcia AIP Business Link w Poznaniu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Autorem tekstu jest Piotr Biegun

Poznańską edycję WOWZAPP skierowaliśmy do osób rozpoczynających przygodę z aplikacjami pod Windows 8 i jako organizatorzy zostaliśmy bardzo pozytywnie ilością osób, które dopiero zaczynały się uczyć programować i robiły to właśnie z naszą pomocą. W trakcie weekendu gościliśmy Marcina Boreckiego z PlaceChallenge, który w raz z Karolem Szmajem z Whalla wprowadził uczestników w tajniki tworzenia aplikacji na Windows 8 oraz możliwości wykorzystania w nich chmury Azure oraz programu Bizspark.

W trakcie weekendu uczestnikom udało stworzyć się 29 aplikacji – co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę ilość osób dopiero zaczynających swoją przygodę z programowaniem. Twórcom najlepszych aplikacji wręczyliśmy książki ufundowane przez Onepress, vouchery na korzystanie z AIP Busniess Link oraz wejściówki na Poznań Startup Weekend.

Po całym nieprzespanym weekendzie mamy nadzieję, że uczestnikom są zadowoleni z uczestnictwa w wydarzeniu i będziemy mogli ich zobaczyć na następnych imprezach tego typu tworzących jeszcze lepsze aplikację. Jako organizatorzy chcielibyśmy podziękować naszym partnerom: AIP Business Link w Poznaniu, Booklikes, Recognize.im, organizatorom Startup Weekendu, Uczestnicy.pl oraz firmie Microsoft za pomoc w zorganizowaniu całego wydarzenia w tak krótkim czasie.

Piotr Biegun

Founder & CEO Whalla aplikacja ułatwiającej zbieranie, dzielenie się i odkrywanie zdjęć po wydarzeniach takich jak śluby, koncerty, wspólne wakacje grupie osób, które nie muszę się znać.

Komentarze (0)