Uczestnicy polskiej sceny startupowej zostali nagrodzeni. Kilkadziesiąt godzin temu rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu TNW Startup Awards Europe. Dowiedzcie się kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

TNW Startup Awards, to ogólnoświatowy konkurs, w którym wyłania się najlepsze startupy danego kontynentu. Od 13 stycznia do 4 lutego trwało zbieranie głosów na startupy z Europy. 6 lutego została ogłoszona lista finalistów przedstawicieli poszczególnych kategorii. Nagrodą dla twórców startupów będzie zaproszenie na specjalnie zorganizowany meetup z czytelnikami thenextweb.com, inwestorami i ludźmi z branży.

[Aktualizacja] 11.02.2013 16:32

Startupem roku został

brainly.com

42% osób biorących udział w głosowaniu uznało własnie Brainly.com, czyli grupę serwisów szerzących ideę social learningu za startup roku.

Najlepszym co-founderem został

Michał Sadowski

Michał Sadowski jest współtwórcą Brand24.pl, narzędzia do monitoringu sieci. W konkursie otrzymał aż 41 % głosów.

Najlepsza aplikacja webowa

Brand24

Ponad połowa osób (54%), które zagłosowały na aplikację tej kategorii wybrała właśnie Brand24.

Najlepsza aplikacja mobilna

listonic.com

Mobilna lista zakupów dostępna z poziomu smartfona oraz przeglądarki www. Lista układa się według kategorii oraz miejsca w sklepie, w którym obecnie się znajdujemy. W konkursie aplikacja otrzymała aż 42% głosów. Aplikacja zajęła również drugie miejsce w ankiecie na najbardziej docenianą polską aplikację mobilną, którą przeprowadziliśmy w ubiegłym roku.

Najlepszy startup branży e-commerce

paylane.com

Obsługuje płatności internetowe i dedykuje swoje usługi e-biznesom. Na startup zostało oddanych 26% głosów. Trzy procent mniej osób zagłosowało na Sellbox.

Najlepszy design

UXPin.com

Kolejne wyróżnienie dla zespołu tworzącego ten startup. Aż 45% osób, które wzięły udział w głosowaniu uważa właśnie to narzędzie za najlepiej zaprojektowane pod względem designu.

Najlepszy inwestor

Artur Kurasiński

Założyciel agencji konsultingowo-kreatywnej (REVOLVER) nastawionej na działania w obszarze nowych mediów ze szczególnym naciskiem na social media i mobile. Inwestuje w startupy pod marką METAFUND. 32% głosujących określiło właśnie jego mianem inwestora. Jeden procent mniej uznało Mariusza Gralewskiego najlepszym inwestorem.

Pełne wyniki znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze (0)