W drugiej części naszego cyklu przedstawiamy zespół szerzący ideę social learningu, czyli społecznościowego dzielenia się wiedzą - Brainly.com. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, materiały zdobyliśmy przy współpracy z Startup Safary. Miłego czytania.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. Fotolia

Brainly.com to grupa serwisów social learningowych, w których uczniowie pomagają sobie w nauce szczególnie w zadaniach domowych, dzielą się wiedzą, doświadczeniem i nawiązują nowe znajomości. Pierwszym serwisem grupy było Zadane.pl, które wystartowało we wrześniu 2009 roku. Korzystanie z serwisu jest zupełnie darmowe, a motywacją do pomagania innym są zastosowane elementy grywalizacji.

Działanie Brainly.com świetnie obrazuje film promocyjny startupu, który znajdziecie poniżej

W startup od momentu istnienia zainwestowano ponad 500 tysięcy dolarów. Zespół brał udział w wielu konkursach, a ostatnio został wyróżniony polskim startupem roku w konkursie Polish Startup Awards organizowanym przez TheNextWeb.com. W jakich warunkach pracują? Zobaczcie poniższe zdjęcia.

Autorami zdjęcia jest Startup Safary.

Na drugiej stronie artykułu znajdziecie opis zespołu Brainly.


W drugiej części naszego cyklu przedstawiamy zespół szerzący ideę social learningu, czyli społecznościowego dzielenia się wiedzą - Brainly.com. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, materiały zdobyliśmy przy współpracy z Startup Safary. Miłego czytania.

Nie udało nam się niestety zdobyć zdjęcia całego zespołu. Poniższa fotografia przedstawia jego skład i funkcje, które pełnią poszczególni członkowie grupy Brainly.com.

Opis zespołu przygotowała Ela Sądel (Specjalista ds. marketingu w Brainly.com). Zespół Brainly.com tworzą:

  • IT - główni odbiorcy pizzy w okolicy, rozgarnięte chłopaki (i dziewczyna!), czasem tylko oni rozumieją nawzajem swoje żarty,
  • Community Management - menedżerowie rynków i menedżer menedżerów; największa mieszanka kulturowa w biurze,
  • Marketing - duet specjalistka ds. głównej na demotach i specjalistka ds. de_dust2,
  • Sprzedaż - mają gadane i pole position w biurze przy drzwiach,
  • Produkt - centrum dowodzenia z naszym CEO na czele,
  • HR, czyli Lucy - nasz człowiek od ludzi, macza palce w rekrutacji i szuka podobnych nam zapaleńców; wraz z adminem robi backupy kawy,

W jakich warunkach pracują? Czego codziennie pilnują? Jak dzielą się obowiązkami? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym filmie.

Chcesz pochwalić się jak twój zespół tworzy startup? Odezwij się na adres: redakcja@mamstartup.pl w temacie wpisując: Startupowe biuro.

Komentarze (0)