Dattch to aplikacja skierowana dla płci pięknej o odmiennej orientacji seksualnej. Dzięki niej panie łatwiej będą mogły znaleźć kobiety z ich okolicy, dzielące podobne zainteresowania. Startup jest jeszcze w fazie beta, ale zapowiada się ciekawie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. Fotolia

Aplikacji nie znalazłem w polskim AppStorze, a nawet gdybym ją znalazł to i tak nie zostałbym dopuszczony do grona użytkowników Dattch. Startup jest obecnie w wersji beta, dlatego aby dokonać rejestracji musimy najpierw zostać do niej zaproszeni. Aby przygotować ten wpis posłużyłem się opisem znalezionym w mediach jak i na stronie głównej.

Dattch ma pomóc londyńczykom w znalezieniu potencjalnej partnerki w okolicy. Pomysłodawczyni startupu Robyn Exton pracując wcześniej w agencji brandingowej zauważyła problem, z którym borykają się lesbijki. Polegał on na tym, że w popularnych serwisach randkowych tworzone były fikcyjne profile mężczyzn podszywających się pod przedstawicielki płci pięknej, co znacznie utrudniało znalezienie odpowiedniej partnerki. Exton mówiła dla TNW, że ten proceder niestety występuje w większości tego typu serwisach. Co ciekawe wspomina również, że do rejestracji w jej aplikacji już zgłaszają się właściciele fałszywych profili.

Celem Exton jest stworzenie społeczności kobiet o odmiennej orientacji seksualnej. Pomóc w tym ma ręczna weryfikacja każdej z użytkowniczek, podczas której sprawdzane są informacje dotyczące wieku (co najmniej lat 18), płci oraz prawdziwości podawanych danych.

Jak to działa?

Rejestracji dokonujemy łącząc nasze konto z profilem z Facebooka. Informacja o korzystaniu z aplikacji nie zostanie nigdzie udostępniona. Nasze dane również nie są nigdzie przechowywane. Robyn zapewnia, że w najbliższym czasie ma zostać udostępniona możliwość integracji z innymi profilami społecznościowymi, nadal na tych samych zasadach zachowania poufności. Po rejestracji wyświetlone zostają nam profile zarejestrowanych użytkowniczek, znajdujących się w okolicy. Oprócz zdjęcia profilowego widzimy ich wiek, opis, orientację oraz w jakiej odległości znajduje się od nas.

Każda z użytkowniczek ma możliwość darmowego czatu (bez limitu wiadomości). W przyszłości ma powstać rozszerzona, płatna wersja aplikacji. Co ciekawe oprócz uzupełnienia naszego profilu w podstawowe dane, możemy dodawać zdjęcia i posty na tablicy.

Czy niszowość i specyfika produktu nie przyczyni się do upadku tego startupu? Odpowiedzi zostawcie w komentarzach.

Skontaktuj się z autorem wpisu. Odezwij się na
adam.lopusiewicz(at)mamstartup.pl

Komentarze (0)