6-cio miesięczna wiza, bezpłatne zakwaterowanie i szansa na 200 tysięcy euro dofinansowania. To tylko niektóre zalety skorzystania z inicjatywy TechPeaks, w której mają szansę wziąć udział również Polacy. Dlaczego warto?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

TechPeaks, to nowy włoski akcelerator startupów oferujący sześcio miesięczny program dla młodych przedsiębiorców. Uczestnicy wiosennej edycji w ciągu pół roku będą mieli okazje pracować pod okiem mentorów, którzy pomogą rozwiązać wszelkie problemy związane z tworzeniem produktu. Do programu mogą zgłaszać się również polskie startupy.

W pierwszym tygodniu prac przy pomocy metodologii lean startup zaproszone zespoły będą zmieniać i poprawiać funkcjonalności w swoim startupie. Każdy zespół co czwartek będzie podczas prezentacji informował partnerów o swoich postępach. Zespoły, które dobrze zaprezentują swój startup mają szansę otrzymać grant w wysokości 25 tysięcy euro.

Najważniejszym elementem takich przedsięwzięć są partnerzy i mentorzy. To oni są siłą inkubatorów i akceleratorów startupów. Partnerami TechPeaks na rok 2013 zostali m.in. : micro fundusz inwestycyjny - seedcamp, akcelerator Founder Institute oraz akcelerator eleven z budżetem w wysokości 12 milionów euro. Równie imponująco wygląda skład mentorów, który jest cały czas rozszerzany. Na dzień dzisiejszy pomoc w rozwijaniu startupów zadeklarowali m.in. :

  • Renaud Visage - współtwórca Eventbrite
  • Jeremiah Robinson - pomysłodawca Jawbone
  • Peter Stern - pomysłodawca Bitly

Ostatnim etapem akceleratora jest końcowa prezentacja startupu. Po przejściu całego programu przedstawiciele każdego startupu zaprezentują swój pomysł na biznes przed inwestorami i będą starać się o 200 tysięcy euro dofinansowania.

Aby zgłosić się do programu musicie wypełnić formularz dostępny na tej stronie. Aplikacje przyjmowane są do 5 kwietnia. Pierwszy dzień programu rozpoczyna się 27 maja. Mamy nadzieję, że przebijecie się przez setki zgłoszeń i zakwalifikujecie się do programu TechPeaks. Trzymamy kciuki!

Komentarze (0)