Jak wyglądają historie znanych startupów? Czego można dowiedzieć się z rozmów przy kolacji? Co wspólnego z tworzeniem startupów ma budowanie miasta? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym zestawieniu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. Fotolia

Zebrane poniżej filmiki posłużą Wam jako motywacja do działania i przybliżą drogę do tworzenia startupu.

"Anatomy of a Startup", to film który powstał z inicjatywy University of Southern California. Materiał jest zbiorem krótkich rozmów z wszystkimi członkami zespołu tworzącego startup Tint. Dzięki niemu w łatwy sposób połączymy wszystkie nasze działania związane z social mediami w całość zamieszczając je na naszej stronie startupu. Z video dowiecie się m.in. co jest kluczem do tworzenia udanego biznesu.

"BRAD FELD Drawing Board on Startup Communities", to film dla wszystkich tych, którzy o startupach wiedzą jeszcze niewiele. Twórca akceleratora TechStars porównuje startupy do budowania miasta. Uważa on, że bez zaangażowania wielu jednostek i wzajemnej pomocy ani dobry startup ani dobrze funkcjonujące miasto nie powstaną.

The Startup America Story jest cyklem filmów o startupowej Ameryce. Poniższe wideo jest tylko zaproszeniem do serii wywiadów, prezentacji i relacji ze spotkań ze startupowcami. Wielka dawka inspiracji i świetna realizacja zachęca od obejrzenia kolejnych filmów z katalogu. Szkoda tylko, że wszystkie są w języku angielskim.

Dinner Dialogues jest serią filmów ze spotkań przedsiębiorców. W ośmiu odcinkach rozmawiają na tematy związane z kulturą i ekosystemem startupowca, siły zespołu tworzącego startup oraz realizacji pomysłów na biznes. Poniższy odcinek nosi tytuł "Recepta na sukces".

"My Startup Story: Alex Ljung, Soundcloud" jest jednym z filmów z serii przedstawiających historie znanych startupów. Z każdej z niej dowiecie się podczas jakich okoliczności powstały pomysły na udane przedsięwzięcia, jak potoczyły się losy pomysłodawców i z czym mieli problem tworząc swój biznes.

Znacie jeszcze ciekawe filmy o startupowcach, które mogą nas zainspirować?

Komentarze (0)