Po trzech dniach i prezentacjach 32 startupów, w końcu udało się wybrać zwycięzcę nowojorskiej edycji TechCrunch Disrupt. Główną nagrodę zgarnął Getaround.com.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Getaround jest miejscem, w którym użytkownicy mogą użyczyć swój samochód do wynajmu innym kierowcom będącym w pobliżu na godzinę, dzień czy też tydzień, a zainteresowani korzystaniem z danego pojazdu bez problemu mogą wybrać odpowiadający model oraz markę i cieszyć się w określonym czasie wolnością czterech kółek.

Aby móc bezpiecznie wynająć samochód, jego posiadacz instaluje w pojeździe specjalne urządzenie działające jako centralny zamek, sterowany za pomocą urządzenia mobilnego, wyposażonego w specjalnie zmodyfikowany system operacyjny Linux oraz technologię bezprzewodowej transmisji danych. W ten sposób można na bieżąco kontrolować zarówno lokalizację pojazdu jak i czas wynajmu korzystając z przeglądarki desktopowej i dostępu do Internetu. Całość zostaje prawidłowo sparowana w ciągu kilku minut i niemal natychmiast można wynająć wybrany samochód. Projekt dokładnie przemyślano pod kątem bezpieczeństwa transakcji, dlatego nawet najbardziej podejrzliwi nie mogą narzekać na brak gwarancji. W cenę wliczone jest między innymi ubezpieczenie zarówno komunikacyjne, od kradzieży oraz pakiet assistance.

Projekt od chwili publicznego uruchomienia w ciągu jednego dnia zebrał ponad 1600 zgłoszeń gotowości wynajęcia, niejednokrotnie bardzo rzadkich i ekskluzywnych aut, co jest doskonałym wynikiem. Użytkowników chcących udostępnić innym swoje maszyny zachęca świetnie przygotowane zaplecze bezpieczeństwa, które gwarantuje udane finalizacje, a chcącym wykorzystać pojazdy do własnych celów możliwość posiadania i skorzystania z wybranego pojazdu na jasnych warunkach.

A czy Wy byście wynajęli swój samochód obcej osobie?

źródło: techcrunch.com

Komentarze (0)