Zachęcić dzieci do nauki programowania za pomocą zabawnych postaci. Taki cel stawiają sobie twórcy przedstawianej aplikacji, która w prosty sposób ma przekazać podstawy kodowania młodym użytkownikom iPadów. Jak chcą tego dokonać?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Główna grafika artykułu pochodzi z Fotolia

Do grona aplikacji dostępnych z poziomu platformy App Store dołączyła Hopscotch, która ma wpoić młodym adeptom urządzeń mobilnych zasady programowania. Twórcy zadbali o to, aby zamiast pisania kodu (co jest rzeczą trudną na iPadzie) dzieci układały klocki z ich częściami w odpowiednie miejsca. Nauka to przyjemność, naprawdę.

Po pobraniu aplikacji wita nas ekran z postaciami, które pomogą naszym dzieciom nauczyć się programować. Po lewej stronie widzimy pięć kategorii, które różnią się zawartością w postaci bloków. Przeciągając jeden z nich na prawą stronę z miejscem na pusty arkusz tworzymy pierwszą linijkę (której nie zobaczymy) kodu. Wydawane polecenia spełnia wybrana wcześniej postać. Możemy np. rozkazać jej, aby podskakując obróciła się o 360 stopni.

Zabawa jest przednia i przynosi satysfakcję z “napisania” linijek kodu za pomocą kilku ruchów. Nie oczekujmy jednak od niej zbyt wiele. Celem Hopscotch jest przekonanie dzieci do tego, aby w przyszłości zainteresowały się tematem programowania. Przyznam, że sposób jest nadzwyczaj ciekawy, bo od początku poznawania danego przedmiotu nauki poznajemy jego przyjemną stronę.

Dziełami naszych pociech możemy podzielić się w wiadomości e-mail. Aplikację od kilkudziesięciu godzin możemy pobrać za darmo z tego linku. Może przekona Was do nauki kodowania. Wystarczy dobrze układać klocki. To takie proste.

Komentarze (0)