Czy wśród aplikacji edukacyjnych znajdują się i te, które w prosty i przyjemny sposób przekazuję wiedzę? Uważamy, że tak dlatego postanowiliśmy je zebrać w jeden cykl artykułów. W drugiej części poznacie aplikacje do nauki języka angielskiego, mycia zębów czy przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. Fotolia

  • Clarity - gorąca linia dla startupowców. Dzięki aplikacji możemy skontaktować się ze światowej klasy mentorami, którzy odpłatnie udzielą nam rad jak rozwijać dalej nasz biznes. Clarity jest wygodnym sposobem na pozyskanie wiedzy i zebranie feedbacku od doświadczonych startupowców. Od rozmowy ze znanym przedsiębiorcą dzieli nas pobranie aplikacji na urządzenia z systemem iOS oraz rejestracja.
  • MoodUp - aplikacja edukacyjna dla dzieci. MoodUp wspomoże rodziców w prawidłowym wychowywaniu maluchów. Dzięki kalendarzowi i zastosowaniu elementów grywalizacji nauczy dzieci systematyczności i przygotuje do wizyty u dentysty. Aplikacja została przygotowana wspólnie z psychologami i wykorzystuje sprawdzone techniki motywujące do codziennych obowiązków - mycia zębów.
  • DriveScribe - pomoc w przestrzeganiu przepisów drogowych. Aplikacja, którą możemy pobrać na nasze urządzenia z systemem iOS oraz Android, dzięki geolokalizacji sprawdzi czy poruszamy się samochodem zgodnie z przepisami. Przekraczając dozwoloną prędkość wyświetli się na smartfonie komunikat w postaci tekstu jak i sygnału głosowego. Po zakończeniu podróży mamy wgląd do historii trasy i punktów, które otrzymaliśmy za przepisową jazdę samochodem.
  • Hopscotch - podstawy programowania dla dzieci. Aplikacja skierowana dla młodszych użytkowników iPadów. Za pomocą zabawnych postaci i przyjaznemu interfejsowi w prosty sposób zaprezentuje maluchom efekty programowania. Hopscotch nie pokazuje linijek kodu i nie zmusza do ich pisania. Jej celem jest promowanie u młodych ludzi chęci do języka, dzięki któremu powstają strony www i aplikacje.
  • Vocabla - aplikacja do nauki języków obcych. Vocabla (dawniej Lingapp) jest narzędziem do nauki języka obcego za pomocą fiszek. Korzystając z niej mamy dostęp do testów, których zawartość możemy sami ustalać. Zastosowane elementy grywalizacji motywują do dalszej pracy. Aplikację możemy pobrać za darmo na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android.

Chętnie poznamy aplikacje, które znajdują się na Waszych smartfonach i które czegoś Was nauczyły. Podsyłajcie linki w komentarzach. Najciekawsze zamieścimy w kolejnych zestawieniach.

Komentarze (0)