Google for Entrepreneurs i Konsulat Amerykański w Krakowie kilka tygodni temu zorganizowali inicjatywę, w ramach której 5 polskich startupów pojedzie do Chicago na konferencję TechWeek. Finaliści uczestnicząc w tym wydarzeniu będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły szerokiemu gronu odbiorców. Sprawdźcie jakie to projekty.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Do IT with Poland - tak nazywać się będzie pawilon zarezerwowany przez Google Polska dla wyróżnionych startupów. Przedstawiciele poniższych projektów będą mieli szansę wziąć udział w konkursie TechWeek Launch i wygrać dofinansowanie. Poniżej prezentujemy finalistów inicjatywy Google for Entrepreneurs i Konsulatu Amerykańskiego w Krakowie.

  • PressPad, jest platformą dla wydawców służącą publikacji treści na tabletach i smartfonach. Każdy z użytkowników może za jego pomocą prowadzić własny magazyn, edytować go i przedstawiać w dowolnej formie. Z pomysłodawcą startupu Pawłem Nowakiem o projekcie rozmawialiśmy prawie dwa lata temu.
  • Zaprojektuj-Ogrod.pl to aplikacja webowa, dzięki której można projektować ogrody. W prosty sposób pozwala na stworzenie projektu wirtualnego ogrodu, który może zostać w przyszłości przeniesiony na grunt rzeczywisty.
  • Nearbox jest usługą geolokalizacyjną dla urządzeń przenośnych, która łączy ludzi i miejsca. Aplikację możecie pobrać na smartfony z systemem iOS oraz Android. Nearbox pojawił się u nas już kilkukrotnie dlatego zachęcamy do zagłębienia się w temat korzystając z tego linku.
  • AceStream jest rozwiązaniem do streamingu wideo w oparciu o technologie podobne do BitTorrent. W przyszłości pomysłodawcy planują zintegrować swoje działania m.in. z YouTube.
  • EgzoTech to spółka zajmująca się projektowaniem i wytwarzaniem egzoszkieletów wykorzystywanych w rehablitacji.

Za wszystkie wymienione projekty trzymamy mocno kciuki. W wydarzeniu, które odbędzie się pod koniec czerwca, zaprezentowane zostanie około 70 startupów. Nagrodą w TechWeek Launch ma być 100 tysięcy dolarów. Jest o co walczyć.

Komentarze (0)