Startup HumanWay, który powstał z inicjatywy członków NetGuru zostaje sprzedany Grupie Pracuj. Szczegóły transakcji pozostają tajemnicą. Kuba Filipowski podzielił się jednak z nami pewnymi informacjami.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

eRecruiter (należący do Grupy Pracuj.pl - przyp. red.) to obecnie najszybciej rozwijający się polski system rekrutacyjny - mówi dla MamStartup Kuba Filipowski, współtwórca HumanWay. Zapytany o powody podjęcia współpracy z Grupą Pracuj odpowiada, że dzięki temu HumanWay zyska wiedzę i doświadczenie zespołu, który rozwijał wspomniany system. Kolejnym powodem jest dostęp do dużej bazy potencjalnych klientów systemów rekrutacyjnych.

Dowiedzieliśmy się też, że zespół HumanWay rozmawiał na temat mariażu z innymi spółkami. O samej transakcji wiadomo niestety niewiele. Kwota transakcji nie została podana do informacji publicznej, tak jak i ilość sprzedanych udziałów. Nawiązanie współpracy skomentował również Paweł Leks, dyrektor rozwoju produktu w Grupie Pracuj.

Inwestycja jest konsekwencją dotychczasowego zaangażowania Grupy Pracuj w rozwój narzędzi on-line do rekrutacji i zarządzania talentami. Obok dużych, międzynarodowych graczy swoją szansę w tym ciekawym segmencie usług widzi także sporo polskich start-up’ów. Rozwój spółki i narzędzia HumanWay śledziliśmy od samego początku i uważamy, że nadszedł czas, by wesprzeć rozwój tego rozwiązania – mówi Paweł Leks, dyrektor rozwoju produktu w Grupie Pracuj.

Kuba Filipowski na pytanie dotyczące obecnych planów na przyszłość HumanWay odpowiada: W tej chwili nie chcemy ujawniać naszych planów dotyczących systemu. Najpierw poznają je dotychczasowi klienci.

Obu stronom gratulujemy transakcji i życzymy udanej współpracy.

Komentarze (0)