Startupowe media, to nie tylko magazyny i serwisy piszące o przedsiębiorczości internetowej. To też blogi, których autorzy "na własną" rękę dzielą się swoimi opiniami i spostrzeżeniami dotyczącymi tego co się dzieje w branży. Poniżej lista tych, które polecamy. Chętnie dowiemy się też, które odwiedzacie Wy.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. Fotolia

  • STARTUP w liczbach, to blog poświęcony tematyce finansowej. Autorka, Emilia Ostapowicz, zaprasza do czytania wpisów przede wszystkim osoby, które są zainteresowane poznaniem i zbudowaniem swojego startupu od strony finansowej. Stale przeglądam wpisy Ostapowicz i wiele z nich znalazło się w naszym magazynie internetowym. Po liczbie odwiedzin tych artykułów mogę śmiało stwierdzić, że wpisy przypadają wam do gustu i czerpiecie z nich solidną wiedzę. Ja również.
  • Blog Arka Skuzy, jest swoistym poradnikiem odpowiadającym na pytanie startupowca: Jak żyć?. Autor, Arek Skuza, to seryjny przedsiębiorca który swoje doświadczenie zdobył uczestnicząc w wielu projektach. Sam też doradza i często występuje na wielu wydarzeniach. Jego wpisu traktują przede wszystkim o szeroko pojętej przedsiębiorczości. Z artykułów autorstwa Skuzy dowiemy się przede wszystkim jak dobrze sprzedawać produkt, co jest jedną z ważniejszych rzeczy w startupie.
  • Tomasz Popów BLOG, to jedna z tych stron internetowych, dzięki której otrzymasz praktyczną wiedzę dotyczącą tworzenia startupu mobilnego. Autor swoje doświadczenie w branży startupowej (Storino.pl, Taxi5.pl) przekłada na ciekawe treści, które staramy się też publikować na łamach naszego magazynu internetowego. Popów odwiedza wiele konferencji i spotkań branżowych, podczas których dzieli się swoją wiedzą. Prezentacje, opowiastki i felietony - tego szukajcie na tomaszpopow.pl.
  • ProductLabs, jest blogiem prowadzonym przez Macieja Oleksego, właściciela kilku startupów. Wpisy autora dotyczą takich działalności jak: pomysł, modelowanie, badania, projektowanie, wdrożenie, optymalizacja, marketing, zarządzanie projektami i źródła finansowania. Oleksy w swoich wpisach przybliża metodologię Lean Startup. Pisze też o tematach około startupowych. Autor udostępnia też prezentacje, które przedstawiał na wydarzeniach branżowych.
  • Fones Blog, przygotowywany jest przez Wojciecha Grześkowiaka, twórcę startupu Kwit.pl. W jego wpisach znajdziecie informacje o tym dlaczego nie warto robić startupu dla pieniędzy, jak pozyskać dofinansowanie oraz jak wygląda praca z inwestorem. Grześkowiak na wpisy przekłada praktyczną wiedzę zdobytą m.in. tworzeniem wspomnianego wcześniej startupu. Autor porusza wiele tematów, ale najbardziej spodobała nam się idea bloga: Rzuć etat. Załóż startup!

Polskich blogów traktujących o przedsiębiorczości jest znacznie więcej. My odwiedzamy te z powyższej listy. W komentarzach zostawcie te, które czytacie Wy.

Komentarze (0)