Prowadzisz gospodarstwo? Zajmujesz się hodowlą zwierząt? Daj sobie pomóc i usprawnij pracę na farmie. Farmeron, to platforma służąca do organizacji czasu i analizy zebranych danych dotyczących zwierząt, nad którymi sprawujemy pieczę. Chorwacki startup, to konsultant ds. zarządzania gospodą.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. Fotolia

7 funkcjonalności przekonało inwestorów, którzy zainwestowali ponad milion euro w startup Farmeron. Pierwszą z nich jest Farmboard, czyli tablica na bieżąco informująca nas o tym co się dzieje na farmie. Kiedy ostatnio doiliśmy krowę i ile zarobiliśmy na sprzedanym mleku? To wszystko zobaczymy właśnie na Farmboard. Oprócz tego znajdziemy tam przeróżne statystyki, m.in. jak ilość zdobytych litrów mleka wygląda od tych zdobytych w poprzednim miesiącu.

Twoje zwierzęta, to kolejna zakładka Farmeron. Zamieszczamy w niej listę naszych zwierząt wraz z wagą, imieniem i wiekiem. Możemy je też pogrupować. Funkcjonalność ta udostępnia nam też możliwość podglądu statystyk dotyczących każdego zwierzęcia z osobna. Więcej informacji o pojedynczych zwierzętach możemy zamieścić w kolejnej zakładce o nazwie "Profil zwierzęcia". Z dostępnych informacji dowiemy się, które z nich przyniosło najwięcej zysku w ubiegłym czasie.

Kolejna funkcjonalność ułatwi nam proces sprzedaży hodowlanych zwierząt. Zgrupuje i połączy w jeden plik wszystkie informacje dotyczące życia i aktywności ssaka. Jeśli chodzi o karmienie podopiecznych, to warto skrupulatnie wypełnić dane w zakładce "Karmienie". Dzięki niej łatwiej będzie nam przyrządzać mieszanki pożywienia. Dla każdej grupy możemy też określić godziny karmienia i ustawić przypomnienia w kalendarzu z nimi związane.

Dojenie, to przedostatnia zakładka dostępna w Farmeron. Możemy w niej zamieścić informacje dotyczące zawartości zdobytego mleka. Analiza ich pozwoli na dobranie odpowiedniej mieszanki pożywienia i ułatwi kontrolę nad jakością produkcji mleka. Ostatnia zakładka związana jest z rozmnażaniem naszych zwierząt. Możemy dowiedzieć się z niej m.in. kiedy dokładnie zwierzęta mają okres płodny.

Farmeron obsługuje obecnie 450 farm w 14 krajach.

Komentarze (0)