Jeden z pomysłodawców PayPala oraz członek zarządu Yelp, Max Levchin postanowił stworzyć aplikację dla par starających się o potomstwo. Oprócz funkcji wymienionej w tytule, Glow spełnia też rolę platformy crowdfundingowej. Na co zbierają użytkownicy nowego przedsięwzięcia znanego startupowca?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Główna grafika artykułu pochodzi z Fotolia

Pięcio osobowy zespół jeszcze przed publikacją aplikacji otrzymał dofinansowanie w wysokości 6 milionów dolarów od znanych funduszy Founders Fund i Andreessen Horowitz. Kolejny milion dolarów dołożył sam pomysłodawca, Max Levchin. Startup w założeniach miał być kalendarzykiem dla kobiet i ich partnerów. Twórcy postanowili również zwrócić uwagę na problem par starających się o dzieci, jakim jest bezpłodność. Dlatego postanowili zbierać pieniądze na leczenie każdego z użytkowników aplikacji.

Glow możemy pobrać na urządzenia mobilne z systemem iOS. Z aplikacji mogą korzystać kobiety i mężczyźni, ponieważ zostały utworzone jej dwie wersje. Oprócz podstawowej funkcji jakim jest uzupełnianie kalendarza i otrzymywanie informacji o okresach wzmożonej płodności, użytkownik otrzymuje również tzw. to-do listę. Na niej znajdują się zadania, które ma wykonać, aby dojść do upragnionego celu. Są w nim takie polecenia jak zażycie odpowiednich witamin czy zrobienie testu owulacyjnego.

Twórcy startupu chcą również pomóc osobom, które mają problemy z płodnością. Dlatego stworzyli dziesięcio miesięczny program o nazwie Glow First, w którym para co miesiąc wpłaca 50 dolarów "na konto" w razie gdyby napotkała na jakieś problemy. Leczenie bezpłodności jest drogie, dlatego płacenie przez wszystkich takiej kwoty przynosi wiele korzyści.

Pieniądze przestajemy wpłacać jeśli nasza ukochana zajdzie w ciąże. Zebrana suma jednak nie przepadnie, a zostanie przekazana na leczenie innej pary w potrzebie. Fundusze trafią do wybranego przez twórców szpitala, gdzie na leczenie zostanie zapisana para borykająca się z bezpłodnością.

Komentarze (0)