Jeden z najbardziej popularnych tech-blogów w Polsce trafił do portfolio Ventures Hub - inkubatora należącego do funduszu IQ Partners. To pierwsza tak spektakularna inwestycja podmiotów finansowych w polską blogosferę.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Inwestor zapłacił ćwierć miliona złotych za blisko jedną trzecią udziałów. W raporcie bieżącym, który opublikowała notowana na NewConnect spółka IQ Partners, możemy przeczytać, że inkubator objął 2500 udziałów o wartości 100 złotych każdy, co oznacza 31,25% wartości projektu. Dzięki inwestycji, wycena blogu Grzegorza Marczaka wyniosła równe 800 tysięcy złotych.

Co więcej, umowa inwestycyjna przewiduje zwiększenie zaangażowania kapitałowego. W przypadku spełnienia określonych warunków, Ventures Hub będzie mogło dokupić kolejne 2000 udziałów w Antywebie po cenie 100 złotych za każdy. Oznaczałoby to objęcie pakietu większościowego w projekcie.

[aktualizacja] Poprosiliśmy inwestora o krótki komentarz na temat wyceny Antyweb.pl oraz planów na rozwój: Niestety Jarosław Obara, Prezes Zarządu Ventures Hub sp. z o.o., nie odniósł się do wyceny. Jednak kilka ciekawych informacji postanowił nam przekazać:

Jesli chodzi o plany na rozwój to Antyweb Sp. z o.o. skupiać się będzie na działalności związanej z blogosferą i rozwijać będzie przedsięwzięcia o podobnym charakterze. Sam blog Antyweb.pl zostanie poszerzony o tematykę związaną z branżą mobilną oraz pojawią się w nim nowe działy.

źródło: newconnect.pl

Komentarze (0)