Wczoraj śniło Ci się coś ciekawego? Potrafisz opowiedzieć dokładnie co? Jeśli nie, to wesprzyj pomysłodawców aplikacji, dzięki której zapiszesz to o czym śniłeś. Zespół opracował metodę pozwalającą na budzenie w odpowiednim czasie i głosowy rejestr tego co śniłeś. Baśniowa aplikacja.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Sen jest tym miejscem, w którym rodzi się wiele imponujących pomysłów - czytamy na stronie wspierającej kampanię. Według podanych dalej informacji zapominamy 95% naszego snu zaledwie pięć minut po przebudzeniu. Zapominamy to o czym śniliśmy, bo nie znaleźliśmy jeszcze sposobu na poprawny ich rejestr. To ma się niebawem zmienić.

fot. kickstarter.com | Grafika główna artykułu pochodzi z Fotolia

Aplikacja SHADOW, to innowacyjny budzik, dzięki któremu zapamiętamy nasze sny. Jak? Dzięki zastosowaniu systemu alarmów łagodzących proces budzenia się. Zazwyczaj nasze budziki wydają jak najgłośniejsze i gwałtowne dźwięki, aby nas całkowicie wybudzić ze snu. SHADOW zrobi to inaczej. Najpierw zagra ciche dźwięki, aby wybudzić nas ze snu, ale jeszcze pozostawić w fazie przechodzącej na jawę. Dopiero później zacznie wydawać coraz głośniejsze dźwięki.

Ostatni etapem porannego kontaktu z aplikacją jest szybki wywiad. Po przebudzeniu możemy opisać to o czym śniliśmy, odpowiedzieć na kilka pytań czy nagrać swoją wypowiedź, która zostanie przetłumaczona i przeniesiona na nasz dziennik. Im więcej danych zbierzemy, tym więcej dowiemy się o sobie. Cały proces zajmie nam mniej niż 5 minut.

Specjalne algorytmy SHADOW przetworzą zebrane informacje i postarają się ułożyć z nich całość. W aplikacji będziemy mieli okazję sprawdzić m.in. powtarzającą się tematykę snów. Do realizacji projektu potrzebne jest 50 tysięcy dolarów. Akcja przeprowadzana jest na Kickstarterze.

Komentarze (0)