Szaleństwo wycen trwa w najlepsze. Grupa inwestorów złożona ze szwedzkiego funduszu Kinnevik oraz niemieckiego Rocket Internet braci Sawmer, wyłożyła 90 milionów dolarów na serwis Wimdu.com, który jest europejskim klonem coraz bardziej popularnego Airbnb.com.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wimdu to niemiecki startup, którego twórcami są Arne Bleckwenn oraz Heinricha Dreiling. Utworzony zaledwie 2 miesiące temu serwis nie różni się praktycznie niczym od amerykańskiego pierwowzoru. No może tylko targetem - Wimdu.com zapewne koncentruje się bardziej na Europie. Dla przykładu, pod naszą rodzimą domeną znajduje się polska wersja językowa serwisu. Jednak model działania startupu jest jak kalka Airbnb.com. Pomysł na biznes polega na zbieraniu ofert wynajmu pokoi, mieszkań czy apartamentów od użytkowników. Wszystko okraszone społecznościową otoczką. Zarówno Airbnb, jak i Wimdu zarabiają oczywiście na prowizji od wynajmu.

Pisaliśmy niedawno o gigantycznej inwestycji w Airbnb.com, która podniosła wycenę 3-letniego serwisu do bagatela miliarda dolarów. Dzisiaj startup rodem z Berlina zdobył 90 milionów dolarów. Czy tego typu serwisy mają rzeczywiście aż taki potencjał?

Komentarze (0)