Jak donosi TechCrunch, Jakub Krzych ogłosił zamknięcie pierwszej seedowej rundy finansowania krakowskiego startupu. W gronie inwestorów znalazły się m.in. fundusze: Valiant Capital, Innovation Endevours czy Betaworks. W spółkę zainwestowali też Polacy.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Lista inwestorów Estimote sięga wielu funduszy inwestycyjnych i prywatnych inwestorów. W projekt zainwestowały fundusze Valiant Capital, Innovation Endevours, Betaworks, inwestorzy: Eric Ries, Andrew Rasiej, Danielle Morill oraz przedstawiciele polskiej sceny startupowej: Richard Lucas, Ramon Tancinco, Kuba Filipowski, Wiktor Schmidt. Ponad trzy miliony dolarów ma zostać przeznaczone na rozwój i wzmocnienie sprzedaży.

W rozmowie dla TechCruncha, Jakub Krzych mówił m.in. o przyszłości aplikacji mobilnych. Szef Estimote uważa, że w przyszłości aplikacje mają również posłużyć właścicielom sklepów, lotnisk, muzeów czy nawet szpitali. Dzięki zbieraniu informacji w ten sposób, mogą wiele zaoferować swoim klientom. Pomysł na startup powstał w 2012 roku. Wtedy to Jakub Krzych i Łukasz Kostka, postanowili zmienić sposób w jaki podejmujemy decyzję o zakupie.

W lipcu bieżącego roku uruchomiono sprzedaż Estimote Beacons w wersji dla developerów, zestawu składającego się z trzech sensorów. Zainteresowanie polskim wynalazkiem okazało się bardzo duże. Kilka tysięcy beaconsów jest co tydzień dostarczanych do klientów. Więcej niż 10 tysięcy deweloperów z całego świata obecnie eksperymentuje z Estimote Beacons - mówił w rozmowie z TechCrunch Jakub Krzych, szef Estimote.

Krzych zapytany przez Antyweb o to ile trwał cały proces pozyskania funduszy odpowiada, że kilka miesięcy. Te aniołowe [inwestycje - przyp. red.] były zamykane w kilka dni, a przy większych funduszach potrafiło to trwać nawet dwa miesiące - tłumaczy dla Antyweb Jakub Krzych, pomysłodawca Estimote. Podobno runda, o której mowa została otwarta tuż po YCombinator Demo Day, czyli na początku września. Jej formalne zamknięcie nastąpiło z końcem listopada.

Komentarze (0)