Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków i Gdańsk to według serwisu Tripadvisor najchętniej odwiedzane polskie miasta. O tym co oferują turystom mają przekonywać aplikacje mobilne. Poniżej lista ciekawych propozycji dla tych, którzy wolą smartfony od papierowych przewodników.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zdjęcie royalty free z Fotolia | Aplikacje o polskich miastach

1. Poznań

Poznań w pigułce” tak nazywa konkursowa aplikacja Samsung Apps Challenge, która oprowadzi nas po najważniejszych zabytkach Poznania. Twórca, Szymon Cierniewski, opisał ją jako zbiór przydatnych informacji o zabytkach i infrastrukturze miasta. - Skierowana jest zarówno dla turystów, jak i mieszkańców Poznania chcących skorzystać z jego bogatej oferty kulturalno-rekreacyjnej - czytamy w opisie.

2. Warszawa

TcTrips Warszawa” to aplikacja zespołu Mobile Life tworzącego aplikacje-przewodniki po największych miastach świata. Oferuje płatne wirtualne oporowadzenie po stolicy kraju. Znajdziemy w niej m.in. trasy dotyczące Starego Miasta, Warszawę PRL-u (“spacer śladami architektury z czasów Polskiej Republiki Ludowej”) czy Żydowski Muranów, czyli miejsca szczególnie ważne w historii narodu żydowskiego.

3. Wrocław

Wrocław - przewodnik miejski” to oficjalna mobilna aplikacja Wrocławia. Jak czytamy w opisie programu, oprócz aktualnych informacji o wydarzeniach w mieście (wystawy, koncerty, repertuar kin i teatrów), znajdziemy w nim opisy ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych (zabytki, puby, muzea), interesujące trasy spacerowe i rowerowe po mieście oraz rozkład jazdy z wyszukiwarką połączeń.

4. Kraków

Kraków również posiada własną propozycje dla tych, którzy chcą odkryć ciekawe zakątki miasta. „myKRK" to pierwsza oficjalna krakowska aplikacja, skierowana do użytkowników telefonów z systemem Android oraz iOS. Działający również w trybie offline program został podzielony na sześć działów: informacje praktyczne, zwiedzamy Kraków, samorząd, komunikacja miejska, aktualności i plan Krakowa.

5. Gdańsk

gdansk4u MOBILE określane jest kompedium wiedzy dla turystów. Ta bezpłatna aplikacja turystyczna zawiera najważniejsze informacje na temat Gdańska i jego atrakcji. Możemy spodziewać się więc map, opisów zabytków, aktualnych wydarzeń, atrakcji, miejsc na nocleg, informacji o restauracjach itp. Do wszystkich wymienionych punktów na mapie możemy łatwo dotrzeć dzięki funkcji wytyczania trasy przy użyciu geolokalizacji.

Komentarze (0)