Firma Go Daddy jest jednym z liderów branży rejestracji domen, a także hostingu oraz marketingu online. Marce duży rozgłos zapewniły seksowne Go Daddy Girls i reklamy telewizyjne z ich udziałem.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wśród grona nabywców Go Daddy są KKR & Co., Silver Lake Partners i Technology Crossover Ventures. Prezes i współzałożyciel firmy Bob Parsons ma nadzieje, że transakcja pozwoli na międzynarodowy rozwój firmy. Rozbudowa sieci partnerów, przejmowanie mniejszych firm z branży i rekrutacja talentów są wpisane w najbliższą strategię Go Daddy. Transakcja opiewa na kwotę aż 2,25 miliarda dolarów. Jednak Go Daddy jest chyba wart tej ceny. W latach 2009-2010 firma zarobiła 947 milionów dolarów, czym polepszyła poprzednie wyniki o 25%. Analitycy przewidują, że w tym roku Go Daddy przyniesie nawet około 1,1 miliarda dolarów.

Sprzedaż Go Daddy wpisuje się w ostatnie trendy jednoczenia sił i umacniania pozycji przez większe firmy. Podobną transakcje przeprowadziły niedawno Silver Lake i Microsoft. Gigant z Redmond zakupił od Silver Lake komunikator Skype za 8,5 miliarda dolarów.

Poniżej jedna z reklam Go Daddy. Może kogoś skusi na hosting?

 

 

źródło: venturebeat.com

Komentarze (0)