- Projekty tworzone są dla klientów, a ich oczekiwania są najważniejszym elementem - mówi Karolina Jankowska, która odpowiada za wizerunek FoxyTasks. Aplikacja ta skupia się na pomocy we współpracy, zaangażowaniu uczestników i na sferze finansowej projektu. Po prostu ma ułatwić im pracę.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zespół z Gdyni zdał sobie sprawę, że nadal istnieje wiele firm, realizujących projekty, które nie radzą sobie z ich zarządzaniem oraz zaangażowaniem po stronie klienta. Przez to zazwyczaj pojawia się przekroczenie budżetu, czasu realizacji projektu i brak przepływu informacji. FoxyTasks to aplikacja, która ma zapobiec wymienionym czynnikom porażki. - Pozwala planować, kontrolować i współpracować - przekonuje Jankowska.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Do korzystania z projektu FoxyTasks ma przekonać: prognozowanie dochodów i kosztów oraz kontrolowanie ich realizacji, czy tworzenie zadań, etapów, celów pośrednich i ostatecznych. Aplikacja ułatwia też firmom pomiar postępów w realizacji projektu i bycie na bieżąco. Cały zespół razem z klientem może skutecznie realizować plan. Ale nadal to od drużyny zależy, jak wiele klient może zobaczyć i które sekcje może współtworzyć. Jaka jest historia projektu?

Funkcjonalność z intuicyjnością

- Firma powstała w 2012 roku, tworząc aplikacje do zarządzania nieobecnościami, zasobami, zamówieniami i help deskiem - mówi Karolina Jankowska. Później zdecydowała się zrobić pivot i zwrócić w stronę zarządzania projektami. Od listopada siły pokłada na stworzenie narzędzia dla sektora kreatywnego, np. agencji reklamowych, marketingowych czy od projektowania. Testy aplikacji trwały intensywnie do maja, a pierwsi użytkownicy pojawili się już w lutym.

Na zdjęciu zespół FoxyTasks. Od lewej: Karolina Jankowska, Alek Kowalczyk, Przemek Berliński

W marcu 2013 roku odbyła się pierwsza prezentacji aplikacji, która miała miejsce na targach CeBIT w Hanowerze, największych targach nowych technologii, na których zespół z Gdyni był wystawcą. Gości zachwyciło to co wyróżnia projekt od innych tego typu narzędzi, czyli połączenie funkcjonalności z intuicyjnością oraz prosty, ale designerski interfejs. - To właśnie intuicyjność jest ogromnym atutem FoxyTasks - mówi Jankowska.

Zarządzanie zakupami

Od tygodnia aplikację testuje ponad sto użytkowników. Niedługo, m.in. dzięki obserwacji ich zachowań i potrzeb, pojawią się nowe opcje, takie jak zarządzanie spotkaniami, nieobecnościami, zakupami oraz zarządzanie ryzykiem projektowym. Gdzie startup będzie za kilka miesięcy? - (...) w perspektywie najbliższych miesięcy będziemy bardzo się rozwijać i kierować się w stronę Stanów Zjednoczonych - zapowiada Karolina Jankowska, odpowiadająca za PR w FoxyTasks.

Komentarze (0)