Światowy gigant e-commerce wykupił jednego ze swoich konkurentów - The Book Depository. Brytyjska księgarnia online posiada ponad 6 milionów pozycji i specjalizuje się w sprzedaży międzynarodowej. Kwota, na którą opiewa transakcja nie została jeszcze ujawniona.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Powodem decyzji o zakupie The Book Depository był najprawdopodobniej szybki rozwój, którym księgarnia może się pochwalić. Posiada ona około 1 miliona klientów rozsianych w ponad 100 krajach, na co miała wpływ międzynarodowa wysyłka książek bez pobierania dodatkowych opłat za transport.

Zakup księgarni online wzmocni pozycję Amazon na rynku. Gigant ma już swoje strony w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii, Chinach i Japonii, a także e- sklep dla wszystkich klientów posługujących się językiem hiszpańskim. Świeży nabytek Amazon pozwoli na dalszą ekspansję i dotarcie do nowych krajów i konsumentów.

Nie wiadomo jeszcze czy The Book Depository zostanie sklepem niezależnym, czy zostanie upodobniony do serwisów Amazon. Wiadomo jednak, że nie jest to ostatnie przejęcie jakie Amazon przeprowadzi w najbliższym czasie. Kolejnym punktem w planie rozwoju jest ekspansja na rynek indyjski i akwizycja tamtejszego odpowiednika Amazon – Flipkart.

źródło: techcrunch.com

Komentarze (0)