Fundacja Startup School ogłosiła listę projektów oraz uczestników tegorocznej edycji startupowej szkoły. Ostatecznie wyłonionych zostało 8 osób, które zajmą się realizacją pięciu startupów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że zmieniła się formuła Startup School. Zmiany widać na kilku płaszczyznach. Podejście do organizacji pracy oraz poziom obejmowanych udziałów w projektach to nie wszystko. Najbardziej rzuca się w oczy ilość uczestników oraz tworzonych startupów:

Edycja 2009 - 18 osób i 11 projektów;
Edycja 2010 - 16 osób i 8 projektów;
Edycja 2011 - 8 osób i 5 projektów.


źródło: Bartek Kucharczyk http://www.bartekkucharczyk.pl/

Miejmy nadzieję, że ograniczenie ilości przełoży się na wyższą jakość startupów. Oto pomysły, które będą realizowane podczas Startup School 2011:

Android Apps Factory - projekt Arkadiusza Wojcieszka, który zakłada stworzenie platformy oferującej użyteczne aplikacje na telefony z systemem Android. Serwis ma się wyróżniać prostym oraz intuicyjnym interfejsem.

Chomikuj 2.0 - projekt duetu Bartek Kruszczyński i Tomasz Sobotka. Chcą oni zbudować platformę, dzięki której każdy będzie mógł stworzyć swoją mikrospołeczność przeznaczoną dla rodziny i znajomych. W ramach serwisu będzie można słuchać muzyki i oglądać filmy, które są w zasobach naszej społeczności, ale bez konieczności ściągania ich na swój dysk.

fbCV - Piotr Krause i Maciej Połoński chcą stworzyć narzędzie rekrutacyjne, które rozwiąże problem źle skonstruowanych CV. Projekt ma być kierowany zarówno do rekruterów, jak i osób aplikujących.

miniSklepy - projekt Marka Dzienisiuka oraz Mateusza Wakuluka dotyczy e-commerce. Dzięki ich serwisowi będzie można w kilka minut skonstruować prosty i funkcjonalny sklep online.

Teatralni - Łukasz Jaromi ma zamiar stworzyć serwis dla wszystkich, którzy kochają teatr. Widzowie będą mogli zdobyć informacje o aktualnie granych spektaklach, biletach oraz ocenach danej sztuki przez innych widzów. Projekt będzie również dostarczał właścicielom teatrów różnego typu usługi w modelu B2B.

I jak oceniacie tegoroczne projekty? Który startup ma Waszym zdaniem największe szanse na odniesienie sukcesu?

Komentarze (0)