Startupbootcamp ogłosił start pierwszego programu akceleracyjnego w zakresie technologii finansowych w swoim inkubatorze w Londynie. Spośród licznych zgłoszeń do udziału w programie wybrano dziesięć projektów. Wśród nich znalazł się polski startup.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Finałowa dziesiątka została wyłoniona spośród 435 startupów. Polski serwis, który znalazł się wśród wybranych - Friendlyscore.com - tworzy karty scoringowe wspomagające analizę ryzyka kredytowego w oparciu o dane z sieci społecznościowych (Facebook, LinkedIn).

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Zespół tworzą Maciej Doliński - przedsiębiorca i współtwórca min. Kasomat.pl oraz szybkieumowy.pl, Krzysztof Sornat posiadający doświadczenie w tworzeniu kart scoringowych oraz Emilian Siemsia doświadczony programista i właściciel firmy programistycznej Mainsupport.eu.

Poza Friendlyscore.com wśród wybranych znalazły się startupy:

  • Creditable – RPA – serwis umożliwiający uniom kredytowym, kredytodawcom, firmom i osobom prywatnym profesjonalne udzielenie kredytu w ciągu pięciu minut.

  • Epiphyte – USA – oprogramowanie dla przedsiębiorstw, które pozwala zainstalowanym systemom instytucji finansowych „porozumiewać się” z sieciami kryptofinansowymi działając w ramach istniejących.

  • Insly – Estonia – narzędzie w chmurze zaprojektowane dla sprzedawców ubezpieczeń, które umożliwia zarządzanie całym procesem sprzedaży.

  • InvoiceSgaring – Holandia – serwis usług finansowych umożliwiający bezpłatne tworzenie faktur elektronicznych.

  • Liquity – Wielka Brytania – internetowy rynek dopasowujący kupujących i sprzedających akcje prywatnych spółek. Zapewnia on dostęp do pakietu usług akcjonariusza i zarządzanie kapitałem oraz umożliwia kompletne transakcje razem z depozytem i usługami powierniczymi.

  • M-Changa – Kenia – technologia umożliwiająca każdemu szybkie i tanie zarządzanie zdalną zbiórką pieniędzy. Rejestracja jest prowadzona za pośrednictwem telefonu komórkowego lub w trybie online, po czym użytkownik dostaje numer konta na którym może gromadzić fundusze.

  • MiliPay Systems – Szwajcaria – serwis mikropłatności, który umożliwia dokonanie transakcji przez jedno kliknięcie. Bezpieczeństwo zapewnia innowacyjny protokół kryptograficzny.

  • Tab – USA – system zintegrowany z systemami bankowymi, który umożliwia wykonywanie płatności społecznościowych. Dzięki niemu znajomi mogą łączyć karty płatnicze bądź dzielić zakupy na jednej karcie.

  • Up Investments – Wielka Brytania – platforma pozwalająca ludziom znajdować, zarządzać i rozwijać modele P2P oraz kapitał z crowdfundingu w jednym miejscu.

Wybrane startupy poza wsparciem merytorycznym partnerów i mentorów otrzymają 15 000 euro inwestycji w zamian za 8% udziałów, a także bezpłatną powierzchnię biurową i dostęp do infrastruktury w Rainmaking Loft w centrum Londynu.

Startupbootcamp Fintech jest wiodącym akceleratorem skoncentrowanym na innowacjach finansowych. Program jest bezpośrednio wspierany przez partnerów z branży finansowej min. Bank Lloyds, Rabobank, Mastercard oraz SBT Venture Capital i Route 66 Ventures.

Komentarze (0)