Po dziesięciu latach dystrybucji aplikacji mobilnych oraz rozwiązań do e-commerce i marketingu i-Free podjęło decyzje o powołaniu specjalnego funduszu – i-Free Ventures, który będzie finansował działalność obiecujących startupów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Nowy fundusz założono w Rosji. Skoncentruje się on na projektach z rynku europejskiego, azjatyckiego i amerykańskiego. Pożądaną tematyką wspieranych inicjatyw będą tablety, aplikacje telewizyjne, media cyfrowe, e-commerce, telefonia komórkowa, gry na przeglądarki oraz usługi internetowe. Fundusz i-Free będzie inwestować zarówno w projekty z gotowymi modelami biznesowymi, jak i w typowe startupy, które nie mają jeszcze pomysłu na rozwój. Przewidywane pule dofinansowania będą się wahać w przedziale 20k - 600k dolarów.

i-Free w obecnej chwili współpracuje z rosyjskimi i zachodnimi funduszami, takimi jak np. Russian Venture Company Seed Fund. W skład komitetu inwestycyjnego nowego podmiotu weszli założyciele spółki i-Free: Kirill Gorynya, Kirill Petrov i Siergiej Shulga.

Georgij Zamyshlyaev, dyrektor inwestycyjny funduszu i-Free, przekonuje, że główna wartość w ocenie projektów starających się wsparcie to zespół, który go tworzy. To właśnie ten element będzie najważniejszy dla komitetu inwestycyjnego.

Fundusz już dofinansował trzy projekty, jednak na obecną chwile nie ujawniono o jakie startupy chodzi. Konkretne kwoty dofinansowania również nie zostały podane.

źródło: arcticstartup.com

Komentarze (0)