Zong, światowy potentat w branży mobilnych płatności obejmujący swoim zasięgiem 45 krajów, został sprzedany eBay'owi za sumę 240 milionów dolarów w gotówce. Łatwo domyślić się, że to działanie miało na celu zwiększenie sił PayPala (którego właścicielem jest eBay).

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Po przejęciu serwisu, który w dotychczasowej działalności nawiązał współpracę z ok. 250 partnerami, rośnie apetyt PayPala. Nowy właściciel oczekuje, że w tym roku korzystający z jego usług konsumenci wydadzą 3 miliardy $. PayPal zakłada, że już niebawem ponad 8 milionów ludzi będzie korzystać z ich usług, co krok po kroku pozwoli zbliżyć się do wydawania przez nich 10 milionów $ dziennie.

Komentując informację, ciekawą koncepcję przedstawił Scott Thompson, CEO PayPala: „Myślę, że w przyszłości wszystko, co MOŻE funkcjonować przez internet, BĘDZIE funkcjonować przez internet. Muzyka, filmy, newsy, książki, gry... co tylko chcecie. W ubiegłym roku dzięki naszemu systemowi zapłacono 3,4 miliarda $ za produkty i usługi w internecie".

źródło: venturebeat.com

Komentarze (0)