Powiadom sąsiada o remoncie lub odwiedź go bez wychodzenia z domu. Te i inne funkcjonalności zapewnia KnockUs.com – serwis ułatwiający relacje sąsiedzkie.Idea KnockUs narodziła się Indiach, w społeczeństwie, które w skutek wpływu zachodniej kultury, uległo sporym zmianom.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Indyjskie społeczeństwo zawsze było znane z gościnności i silnych więzi ze swoimi sąsiadami. Jednak napływ kultury zachodniej doprowadził do sytuacji, w której często ludzie nie wiedzą, obok kogo przyszło im mieszkać.

Ten problem postanowili rozwiązać Amir Valani i Mukesh Kumar tworząc KnockUs.

Założyciele serwisu postawili sobie za zadanie ułatwić relacje sąsiedzkie. Funkcjonalność projektu nie ogranicza się do samej wiedzy o tym, kto mieszka za ścianą. KnockUs daje użytkownikom możliwość interakcji w grupach sąsiedzkich, wysyłania próśb o pomoc sąsiedzką, a nawet  informowania o planowanym remoncie lub zagrożeniach. Naturalnie KnockUs posiada też znane z portali społecznościowych narzędzia do organizacji i planowania wydarzeń sąsiedzkich oraz możliwość czatu z sąsiadami.

Biorąc pod uwagę, że łatwiej nam zaczepić kogoś na czacie niż odezwać się do sąsiada, z którym nigdy nie zamieniło się słowa, to KnockUs daje potencjalne szanse na poprawę stosunków sąsiedzkich. Czas pokaże jak na to zareaguje społeczeństwo.

źródło: yourstory.in

Komentarze (0)