Google podpisał umowę o współpracę z twórcą marki iRiver. Jej celem jest wypuszczenie na rynek pierwszego e-czytnika zintegrowanego z platformą giganta z Mountain View.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Urządzenie będzie wyposażone w WiFi, co pozwoli na czytanie i kupowanie książek online w sklepie eBooks. Wiemy również, że czytnik posiadać będzie wysokiej jakości wyświetlacz oraz klawiaturę QWERTY. Jak możemy przeczytać na blogu Google'a, iRiver Story HD nie będzie wyglądam odbiegać od flagowego produktu Amazonu – Kindle'a. Co więcej, cena również będzie podobna, bowiem Google ma zamiar sprzedawać iRivera za 139,99 $  (czyli o 0,99 $ drożej, niż obecnie kosztuje Kindle). Jak zapewnia Google, korzystając z ich e-czytnika będziemy mogli kupić setki tysięcy książek, a ponad 3 miliony będziemy mogli przeczytać za darmo.

Stworzyliśmy Google eBooks z myślą o byciu otwartym na wszystkich wydawców, sprzedawców i producentów. Producenci tacy jak iRiver mogą używać aplikacji Google eBooks i innych oferowanych przez nas usług na swoich urządzeniach. Dzięki naszej platformie czytelnicy mogą przechowywać swoje ebooki w chmurze - czytając je wszędzie - na laptopie, smartfonie, e-czytniku czy tablecie – komentuje na swoim blogu Google.

źródło: thenextweb.com

Komentarze (0)