Odnalezienie grobów na miejskim cmentarzu może sprawiać trudność. Aby ułatwić Poznaniakom znalezienie miejsca pochówku bliskich w czasie nadchodzącego Święta Zmarłych, Appchance przygotowało aplikację mobilną Sakralny Poznań, która zaprowadzi ich do celu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Sakralny Poznań to wirtualna mapa nawigująca po cmentarzach miejskich. Umożliwia ona wyszukanie lokalizacji grobu po nazwisku, dacie śmierci lub dacie pochówku osoby. Ułatwia to przemieszczanie się między kolejnymi miejscami. W jaki sposób?

Program korzysta z publicznie dostępnych danych Miasta Poznań. Do nawigacji wykorzystuje bazę zawierającą współrzędne geograficzne grobów. Wskazanie właściwej ścieżki jest natomiast możliwe dzięki wbudowanemu w smartfona modułowi GPS.

Taka konstrukcja sprawia, że aplikacja ta jest skierowana nie tylko do mieszkańców Poznania, ale także do odwiedzających poznańskie cmentarze. Zawarto w niej mapę, która lokalizuje i nawiguje do wybranych cmentarzy oraz kościołów. 

Sakralny Poznań poza uproszczeniem wędrówki na groby bliskich ułatwia odnalezienie miejsc pochówku znanych Poznaniaków oraz umożliwia dostęp do ich biografii. Aplikacja powstała z myślą o nadchodzącym Święcie Zmarłych.

Komentarze (0)