Uniwersytet Lancaster zainwestował 1,6 miliona funtów w projekt Our Travel, który ma umożliwić podróżującym drogami i koleją dzielenie się informacjami dotyczącymi m.in. najlepszych tras dotarcia do celu oraz sposobów uniknięcia korków.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Czynnikiem, który wyróżnia ten serwis na tle konkurencji jest zaangażowanie w projekt pracowników drogowych, którzy mają udzielać informacji na temat utrudnień w ruchu. Głównymi celami projektu są poprawa systemu transportu oraz zmniejszenie natężenia ruchu w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z oczekiwaniami użytkowników narzędzie będzie dostępne pod postacią aplikacji mobilnych, a wszelkie podawane za jego pomocą informacje będą uzupełniane na bieżąco.

Kluczowe jest to, że są to informacje od innych podróżujących oraz od pracowników drogowych – mówi Profesor Nigel Davies z Uniwersytetu Lancaster - W uzupełnianiu informacji nie biorą udziału osoby trzecie, a więc wiadomości są wiarygodne, bo pochodzą bezpośrednio od źródła. Our Travel umożliwia użytkownikom tworzenie społeczności, które dzielą tę samą trasę i mogą się nawzajem informować, np. o tym, że drodze leży drzewo albo rozpoczęły się na niej jakieś remonty. W tej chwili, lokalne wiadomości czy informacje podawane w radiu dają użytkownikowi tylko ogólny pogląd na utrudnienia w ruchu. Nie są wystarczająco dokładne.

Czy istnieje obecnie jakoś polski odpowiednik Our Travel? Podobną zasadę działania ma yanosik.pl. W tych projektach można dostrzec spory potencjał.

źródło: thenextweb.com

Komentarze (0)