Laura Chambers – dyrektor ds. technologii mobilnych w PayPal, poinformowała o nawiązaniu współpracy z Google związanej z wprowadzeniem płatności typu NFC na telefony z systemem Android.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Technologia NFC jest niewątpliwie dużym ułatwieniem dla konsumentów chcących w szybki sposób płacić lub przekazywać pieniądze. Google już od dłuższego czasu pracuje nad wprowadzeniem takich płatności w swoich urządzeniach. Wiele wskazuje na to, że już niedługo telefony wyposażone w system Android staną się naszymi elektronicznymi portfelami.

PayPal będzie wspierał Google przy rozwoju NFC, co ograniczy czynności związane z przekazywaniem środków do kilku prostych czynności - wybór kwoty jaką chcemy przekazać lub otrzymać, zbliżenie telefonów do siebie do momentu sygnału w postaci wibracji, potwierdzenie transakcji poprzez wpisanie PIN'u.

Głównym ograniczeniem tej usługi jest telefon. Widżet PayPal'a jest dostępny tylko na telefony Nexus S produkowane przez Samsunga, co ogranicza możliwości usługi do znajomych posiadających ten telefon. W pozostałych modelach telefonów z Androidem widżety mają się pojawić pod koniec lata.

Kolejnym minusem usługi jest komunikacja Phone2Phone, która na obecną chwilę ogranicza możliwości transakcji do przekazów między telefonami. Przełamanie tej bariery i udostępnienie płatności w sklepach i punktach usługowych będzie zapewne kolejnym punktem w planie rozwoju płatności NFC.

źródło: techcrunch.com


Komentarze (0)