Rusza nowa odsłona goforworld.com – serwisu stworzonego przez Jarosława Kuźniara, który chce w ten sposób łączyć swoje dwie pasje: dziennikarstwo i podróże. Jednocześnie dziennikarz wkracza na rynek polskich start-upów i uruchamia biuro organizujące wyprawy typu background tours.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. SplitShire

– Często powtarzam, że podróż to nie zawsze są wakacje. Właśnie o tym piszemy na goforworld.com – mówi Jarosław Kuźniar. – To ma być miejsce w sieci dla wszystkich szukających inspiracji i pomysłów na wyjazdy za granicę, które nie oznaczają zestawu: palmy, leżak i basen w drogim hotelu czy przepychania się w tłumie turystów, by zobaczyć popularne zabytki – dodaje. Według dziennikarza w podróżach najciekawsze jest schodzenie z utartych szlaków, odkrywanie, uczenie się czegoś nowego i to, że z takich wypraw wraca się mądrzejszym i bogatszym o doświadczenia.

Kuźniar zapowiada, że to dopiero początek rozwoju tego projektu. W krótkim czasie serwis ma być bardziej multimedialny, wzbogacany artykułami zapraszanych do współpracy dziennikarzy i blogerów, a także materiałami video – wywiadami z ciekawymi osobami, które mają za sobą inspirujące podróże. Rozmowy będzie prowadził sam Kuźniar. – Na każdym etapie będziemy stawiać na zawartość merytoryczną goforworld.com. Wysoka jakość treści zawsze będzie dla nas ważniejsza niż dodatkowe funkcjonalności – podkreśla. 

Dziennikarz chce podsuwać nieszablonowe pomysły na wyprawy, ale również sam je organizować. Dlatego na goforworld.com swoje miejsce znalazło także prowadzone przez niego butikowe biuro podróży. – Długo marzyło mi się „szycie na miarę” wypraw dla ludzi, których nie interesują wyjazdy all inclusive i najbardziej oblegane atrakcje turystyczne. Zaczęło się od zaplanowanej dla znajomych podróży do Azji i Ameryki Południowej, później było kilka kolejnych. Teraz będę działać na szerszą skalę – mówi dziennikarz.

Kuźniar jest na polskim rynku pionierem popularnych na Zachodzie background tours. Wyjazdy są organizowane w kameralnym gronie, w grupach liczących maksymalnie 10-12 osób. Pilotem każdej z nich jest znawca danego regionu. – Dzięki jego doświadczeniu i wiedzy uczestnicy wyprawy odkrywają nowe miejsca i dowiadują się tego, czego nie wyczyta się w przewodnikach. Ekspert tłumaczy lokalne zwyczaje, opowiada o kulturze danego miejsca, kontrowersyjnych wydarzeniach z jego historii czy aktualnej sytuacji społeczno-politycznej – opowiada Kuźniar.

W wybranych podróżach dziennikarz zamierza sam brać udział i pokazywać ich uczestnikom odwiedzane miejsca ze swojej perspektywy. Pierwszym planowanym przez biuro podroży Jarosława Kuźniara wyjazdem jest daleka Syberia – wyprawa rozpocznie się w połowie marca. Kolejnymi kierunkami będą między innymi Islandia i Grenlandia oraz Japonia.

Komentarze (0)