Firmy LG Electronics i Google podjęły współpracę, która ma na celu upowszechnienie wirtualnej rzeczywistości. Ich działania doprowadziły do powstania dedykowanego zestawu VR dla jednego z flagowych smartfonów. Czy będzie on równym konkurentem dla istniejących rozwiązań?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

 Fot. materiały prasowe

Użytkownicy LG G3 mogą cieszyć się własnym urządzeniem VR. Jak to możliwe? Dedykowany do tego modelu zestaw do wirtualnej rzeczywistości wykorzystuje możliwości graficzne i dźwiękowe telefonu. W odróżnieniu od tradycyjnych urządzeń nie ma własnego procesora i wyświetlacza, przez co jest lżejszy i bardziej poręczny.

Konstrukcja urządzenia została oparta na Google Cardboard, który umieszczono w Internecie dla fanów trendu DIY. Integrację z nim umożliwia charakterystyczna budowa smartfona oraz zastosowane w nim technologie. Aby zestaw był gotowy do działania, wystarczy włożyć do niego telefon.

Nieznane są kraje, które znalazły się w wybranej przez producenta grupie dystrybucji. Koreańska firma nie podała do wiadomości również ceny ani daty wprowadzenia zestawu na rynek. Można oczekiwać jednak, że będzie to wydatek niższy niż w przypadku zakupu konkurencyjnego zestawu od Samsunga. 

Do tej pory wydawało się, że technologie wirtualnej rzeczywistości są zbyt drogie dla masowego odbiorcy. Współpraca Google i LG pokazuje, że dostęp do VR mogą mieć także użytkownicy smartfonów, a co ważniejsze - może trafić w ręce specjalistów, którzy pokażą, jak ulepszyć nasze życie.

Fot. materiały prasowe

Komentarze (0)