Umowy o współpracy z 53 uczelniami w kraju, 73 konkretne projekty naukowe i badawcze, kilkudziesięciu młodych Polaków uczestniczących w Programach Globalnych i blisko 40 tys. wydanych Elektronicznych Legitymacji z funkcją płatniczą MasterCard Smartcard. W ciągu 3 lat swojej działalności, Santander Universidades stał się największym i najlepszym w Polsce przykładem współpracy między światem biznesu, a światem nauki. W Polsce zarządza nim Bank Zachodni WBK.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zdjęcie royalty free z Fotolia  

Santander Universidades został uruchomiony w Polsce w grudniu 2011 roku i jest częścią globalnego przedsięwzięcia o tej samej nazwie, realizowanego od ponad 18 lat przez Banco Santander – czołową grupę finansową w Europie, będącą głównym inwestorem Banku Zachodniego WBK. Santander Universidades stał się wizytówką Grupy i uczynił ją najbardziej zaangażowaną w szkolnictwo wyższe instytucją finansową świata. Dziś to potężny program realizowany we współpracy z prawie 1200 uczelniami z całego świata, zarządzający ponad 4 tys. konkretnych projektów w 20 krajach. 

Santander Universidades w Polsce 

Do tej pory w ramach Santander Universidades realizowanego przez Bank Zachodni WBK, zawarte zostały 53 umowy ze szkołami wyższymi (w tym z ośmioma z pierwszej dziesiątki najlepszych uczelni w Polsce). 25 z tych porozumień ma charakter szczegółowy – są wyposażone w finansowe i programowe ramy, dzięki którym realizowane są już 73 projekty naukowe, badawcze, wspierające przedsiębiorczość oraz mobilność pracowników, studentów i absolwentów polskich uczelni.

Tylko w 2014 roku do polskiego Santander Universidades przystąpiło 12 nowych szkół wyższych i zainaugurowane zostały 24 konkretne projekty badawcze realizowane przez studentów i pracowników naukowych uczelni. W ubiegłym roku został też wdrożony pionierski na polskim rynku projekt w postaci wielofunkcyjnej elektronicznej legitymacji studenckiej – Smartcard. Ta karta, oprócz legitymacji, jest dla studentów integratorem usług elektronicznych – posiada funkcje płatnicze, umożliwia dostęp do pomieszczeń uniwersyteckich, pełni rolę karty bibliotecznej, czy karty miejskiej. Dodatkowo oferuje zniżki studenckie w uruchomionym programie Rabaty Smartcard.   

Nowym przedsięwzięciem realizowanym przez polskiego Santander Universidades jest program „Grand Tour – poznaj samego siebie”, którego pierwsza edycja odbyła się wiosną ubiegłego roku.

To 6 dni podczas których 12 polskich studentów, wybranych w drodze eliminacji, spotyka się w różnych miastach, by poznać tam nietuzinkowych ludzi – od dużych przedsiębiorców po osoby zaangażowane w wolontariat, ale których łączy jedno: pasja w tym, co robią. W marcu br. odbędzie się druga edycja tego programu w Krakowie. 

- To w ośrodkach akademickich kształtuje się przyszłość polskiej gospodarki. Od dzisiejszego poziomu edukacji naszych uczelni, kompetencji naukowych i zawodowych studentów oraz młodych doktorantów zależy jutrzejsza konkurencyjność i  innowacyjność Polski. Chcemy być silnym i kompetentnym partnerem dla polskich uczelni – mówi Michał Kuczmierowski, dyrektor polskiego Santander Universidades. - Liczba podpisanych umów ze szkołami wyższymi oraz wielowymiarowość realizowanych projektów świadczą o tym, że współpraca między światem biznesu, a światem nauki może efektywnie przyczyniać się do rozwoju krajudodaje Michał Kuczmierowski.

Na początku roku akademickiego 2014/2015, piętnastu polskich studentów z ponadprzeciętnymi wynikami w nauce otrzymało finansowe Nagrody Santander Universidades. Polskie uczelnie aktywnie też korzystają z możliwości jakie daje im przynależność do Santander Universidades. Biorą udział w Programach Globalnych organizowanych przez najlepsze światowe uczelnie takie jak: Harvard Law School, Uniwersytet Kalifornijski, Uniwersytet w Pensylwanii, Uniwersytet Narodowy w Singapurze czy Uniwersytet w Kolonii. W ciągu trzech lat działalności Santander Universidades w Polsce z Programów Globalnych Santander Universidades skorzystało 59 studentów i młodych naukowców z naszego kraju. 

Komentarze (0)