Podobno największy serwis mikroblogowy na świecie zdobędzie wkrótce finansowanie w kwocie 800 milionów dolarów. To oznaczałoby wycenę Twittera na poziomie 8 miliardów dolarów. Wygląda na to, że "wróbelek" znów przybierze na wadzę.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Najbliższa runda wsparcia kapitałowego ma zostać podzielona na dwie równe części. Połowa z pozyskanej kwoty ma zostać przeznaczona na spłatę zobowiązań wobec niektórych swoich inwestorów oraz pracowników. Pozostałe 400 milionów ma przysłużyć się rozwojowi Twittera. Transakcja zostanie sfinalizowana najprawdopodobniej w ciągu kilku tygodni.

A teraz krótka analiza. Jeśli Twitterowi uda się pomyślnie zamknąć tę rundę finansowania, będzie to oznaczało wycenę serwisu na około 8 miliardów dolarów. Jego roczne przychody osiągnęły próg 200 milionów dolarów, a więc 40 razy mniej niż nowa wartość rynkowa, która prawdopodobnie lada dzień stanie się faktem! Włodarze największego serwisu mikroblogowego na świecie intensywnie główkują nad sensownym modelem biznesowym. Prawdopodobnie skończy się to wprowadzeniem sponsorowanych "ćwierków", tylko czy to sprawi, że Twitter zacznie na siebie zarabiać?

źródło: allthingsd.com

Komentarze (0)