Co jakiś czas na platformach crowdfundingowych pojawiają się projekty, których innowacyjne produkty łączą w sobie elementy z branży odzieżowej i nowych technologii. Jedno z takich rozwiązań jest oferowane przez japońskiego producenta. Poznaj inteligentne buty stworzone do tańca.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. no-new-folk.com/en/

Japońska myśl technologiczna w imię sztuki

Orphe są to nowoczesny buty dedykowane tancerzom. Zaprojektowane przez Japończyków okrycie stóp, wyposażone jest w czujniki ruchu i diody LED, dzięki czemu podczas wykonywania figur tanecznych, poruszane nogi świecą w rytm muzyki i wykonywanych ruchów. Jak twierdzą twórcy projektu, inspiracją do jego zrealizowania jest pomoc artystom, którzy wyrażają siebie za pomocą ciała, a którzy teraz w tym celu będą mogli również użyć światła.

Pochodzący z kraju kwitnącej wiśnie inżynierowie wyposażyli każdą podeszwę buta w mikroprocesor umożliwiający śledzenie ruchów, moduł sieci bezprzewodowej Bluetooth oraz baterie polimerowe litowo – jonowe, które są wstanie zapewnić ponad trzy godzin ciągłej pracy. Dzięki zastosowaniu połączenia bezprzewodowego, użytkownik obuwia może sterować diodami LED przy użyciu aplikacji i urządzeń mobilnych.

Buty Orphe są kompatybilne z komputerami, tabletami oraz smartfonami. Japońscy twórcy zadbali o udostępnienie bezpłatnej aplikacji sterującej dla systemu IOS, a w planach mają również rozwiniecie aplikacji dla systemu Android. Co ciekawe, połączenie świecących butów z mobilną aplikacją daję możliwość kontrolowania np. pulsowania światła, dzięki czemu instruktor tańca w prostszy sposób może przekazać podopiecznym podstawowe ruchy taneczne.

Sukces na platformie crowdfundingowej

Aktualnie Orphe prowadzi kampanie na jednym ze społecznych portali finansujących startupy – Indiegogo. Akcja ruszyła w połowie marca tego roku, a japońscy przedsiębiorcy planowali zebrać 30 000 dolarów, aby móc ruszyć z produkcją obuwia. Projekt został pozytywnie odebrany przez internautów, którzy zaskoczyli właścicieli firmy i wsparli ich działalność sumą 47 978 dolarów. To niewątpliwy sukces, bo kampania potrwa jeszcze do 11 maja bieżącego roku.

Zgodnie z planem, klienci będą mogli zamówić buty już w lutym 2016 roku, a ich zakup kosztować będzie 299 dolarów. Obuwie Orphe oferowane jest w dwóch dostępnych kolorach: czarnym i białym. Być może w przyszłości pojawią się inne warianty, natomiast właściciele startupu tłumaczą, że jest to podyktowane tym, że kolor czarny i biały świetnie komponuje się z różnymi barwami światła.

Komentarze (0)