Co-creation Hub oraz Institute for Venture Design to dwa inkubatory mające w szczególności zachęcić okolicznych studentów do otwierania przedsiębiorstw internetowych.

Sieć Omidyar niedawno przekazała Co-creation Hub kwotę 200.000 dolarów w ramach rundy finansowania. „Co-creation Hub obiecuje wspierać rozwój technologii opartych na przedsiębiorstwach społecznych, które mają rozwiązać wiele problemów Nigeryjczyków" – mówi o projekcie Stephen King,Partner Investment w Omidyar.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Drugi inkubator, The Institute for Venture Design ma na celu wsparcie oraz bycie przewodnikiem dla początkujących przedsiębiorców.IVD oferuje 2-letni program stypendialny, który ukierunkowany jest na przygotowanie do podejmowania ryzyka czy zachęcenie do niekonwencjonalnych i kreatywnych pomysłów.Podczas tego stypendium uczestnicy przechodzą przez 3 etapy. Pierwszy to identyfikacja szans rynkowych dla danego produktu, w drugim pomysły uczestników są sprawdzane przez pracowników IVD, a ostatni etap dotyczy współpracy mentorów z uczestnikami,naniesienie poprawek oraz ukształtowanie pomysłu w dobrą stronę.

W sierpniu bieżącego roku uruchomione będzie stypendium oraz zostanie otwarte centrum, w którym uczestnicy z CCHUB będą mogli pracować.

A Wy gdzie wolelibyście pracować, w Nigerii czy Polsce?

Źródło: thenextweb.com

Komentarze (0)