Świat wschodu obfituje w inspirujące i orientalne projekty, które warto poznać. W tym celu prześledziliśmy sieć w poszukiwaniu najciekawszych startupów rodem z Azji. Poznaj pięć z nich, które są szczególnie interesujące i popularne.

1. Spersonalizowana koszulka, dzięki aplikcji mobilnej

Właściciel Snaptee, Wai-Lun Hong wraz ze swoim zespołem stworzyli aplikację mobilną, dzięki której użytkownicy smartfonów mogą zaprojektować własne i unikalne wzory na T-shirty. Wystarczy zrobić selfie, albo zintegrować galerię zdjęć pochodzących z Instagrama ze Snaptee, a następnie za pomocą narzędzi oferowanych przez aplikację, rozpocząć kreowanie spersonalizowanej koszulki. Przygotowany projekt należy zlecić do realizacji zespołowi Snapteem, który wyśle wykonaną z bawełny koszulkę do zamawiającego.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

2. Egzotyczne film dostępne dla zachodniej kultury

Bollywood jest największym rynkiem filmowym na świecie, a jego produkcje wciąż są albo nieznane w Europie, albo niedoceniane. Z tym problemem zmierzył się przedsiębiorca Razmig Hovaghimian i stworzył międzynarodową platformę filmową Viki. Serwis gromadzi bazę filmów wyprodukowanych w Korei, Japonii, Turcji i w Bollywoodzie. Tworząca portal Viki społeczność internautów zaopatruje materiały wideo w przetłumaczone nawet na 160 języków napisy, dzięki czemu m.in. Europejczycy mają szansę eksplorować kulturę wschodu.

3. Chiński Uber w branży logistycznej

Wywodzący się z Chin Gogovan, dzięki aplikacji mobilnej łączy ze sobą dostawców przesyłek z nadającymi paczki. Jest to odpowiednik Ubera dla branży logistycznej. Chcąc rozpocząć pracę z Gogovan wystarczy pobrać darmową aplikację i zamówić kierowcę, który będzie skłonny dostarczyć pakunek w wyznaczone miejsce. Jak dotychczas Gogovan działa jedynie na terenie Hong Kongu i posiada osiemnaście tysięcy współpracowników. Jak twierdzą pomysłodawcy projektu, chcą spopularyzować aplikację najpierw w Azji, a później podbić rynki światowe.

4. Robot, który dba o bezpieczeństwo domu

Pochodzący z Indii, Kallidil Kalidasan zaprojektował aplikację i małego robota Rico, dzięki którym posiadacze już nieużywanych smartfonów mogą nadać im nową funkcjonalność. Po umieszczeniu telefonu w Rico, zestaw tworzy system zabezpieczeń, które przydadzą się właścicielom mieszkań szczególnie podczas ich nieobecności w domu. Wbudowany czujnik wykryje ruch niepowołanych osób przemieszczających się po pomieszczeniu oraz natężenie niebezpiecznych gazów, jak tlenek węgla (czad). Użytkownik korzystający z aplikacji otrzyma informację na swojego smartfona o przykrym zajściu.

5. Cyfrowa bitwa na jedzenie

FoodieQuest jest aplikacją mobilną wywodzącą się z Hong Kongu, dzięki której użytkownicy mogą rzucać kulinarne wyzwania swoim przyjaciołom. Wystarczy zrobić zdjęcie temu, co mamy na talerzu, a następnie za pomocą aplikacji udostępnić fotografię jedzenia swoim znajomym. Zdjęcia z potrawami są oceniane, a ich twórcom przyznaje się punkty, tym samym tworząc ranking zwycięzców. Pomysłodawcy FoodieQuest chcieli stworzyć aplikację, dzięki której użytkownicy będą mogli poznawać nowe smaki i miejsca, gdzie warto udać się na posiłek.

Zdjęcie główne artykułu royalty free z Fotolia

Komentarze (0)