Tygodnik „Wprost” opublikował ranking 200 największych firm w kraju. To kolejne zestawienie, w którym Cinkciarz.pl zajął wysoką pozycję. - Spółka przebojem wdarła się do grona największych przedsiębiorstw w Polsce - podkreśla redakcja.

To kolejne wyróżnienie, które otrzymała spółka z Zielonej Góry. Serwis wymiany walut online znalazł się na 15 pozycji.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Redakcja tygodnika „Wprost” uwzględniła w zestawieniu „spółki z rodzimym kapitałem, a więc takie, w których kontrolę sprawuje Skarb Państwa, polscy przedsiębiorcy prywatni lub które są własnością komunalną”. O miejscu na liście decydowała wartość przychodów ze sprzedaży uzyskana w 2014 r.

Czołówkę rankingu zdominowały firmy państwowe. Pierwsze trzy miejsca zajmują koncerny paliwowe: Orlen, PGNiG oraz Lotos. Dopiero na 14 pozycji pojawia się największa polska firma prywatna. To Polska Sieć Handlowa Lewiatan.

Tuż za nią, na 15 miejscu uplasował się kantor wymiany walut Cinkciarz.pl. - Spółka przebojem wdarła się do grona największych przedsiębiorstw w Polsce - podkreśla Cezary Adamczyk, autor artykułu. Tylko w ub.r. jej przychody wzrosły o 20 proc. i dziś sięgają 8.5 mld zł. Cinkciarz.pl jest sponsorem m.in. piłkarskiej reprezentacji Polski oraz koszykarzy Stelmetu Zielona Góra.

W kwietniu spółka z grupy kapitałowej Cinkciarz.pl otrzymała Licencję Instytucji Płatniczej. Serwis wymiany walut będzie mógł z niej korzystać. - A to oznacza, że za jego pośrednictwem będzie ona zlecać przekazy i płatności na całym świecie - podsumowuje redakcja. Jak wyliczyli autorzy zestawienia, największe polskie firmy wygenerowały 38 proc. PKB, czyli 660 mld zł.

W maju prestiżowy ranking, czyli zestawienie przedsiębiorstw o najwyższej dynamice rozwoju, publikowała także „Rzeczpospolita”. W przygotowanym przez dziennik zestawieniu „Lista 500” Cinkciarz.pl zajął 27 miejsce spośród wszystkich przedsiębiorstw i drugą pozycję w kategorii prywatnych firm z polskim kapitałem.

fot. pixabay.com

Komentarze (0)