Tegoroczna edycja konkursu dla startupów „Amazon Start-up Challenge" nabrała globalnego charakteru. Startupy z całego świata zmierzą się w konkursie, w którym częścią nagrody będzie wirtualna waluta Amazona.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Amazon Start-up Challenge jest organizowany od 2007 roku. Główną ideą konkursu jest wyłonienie najbardziej obiecującego startupu na świecie i przedstawienie go jak najszerszemu gronu odbiorców i potencjalnych inwestorów. Jest to niecodzienna okazja do prezentacji własnego pomysłu dla startupów z całego świata.

Organizatorzy przewidują wyłonienie 15 półfinałowych projektów:
- 5 projektów z obu Ameryk
- 5 projektów z Azji i Pacyfiku (wliczając Japonię)
- 5 projektów z EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka)

Każdy z półfinalistów dostanie nagrodę w postaci 2,500 dolarów w kredytach Amazon Web Service. Minimum 6 projektów z grupy półfinałowej zostanie zaproszonych na finał w Palo Alto (Kalifornia) i otrzyma nagrody w postaci 10 tysięcy dolarów w kredytach AWS.

Zwycięzca zostanie wyłoniony przez jury konkursu w czasie spotkań i prezentacji w Kaliforni. Wyniki zostaną ogłoszone na specjalnej imprezie dla startupów w Palo Alto. Najlepszy startup dostanie 100 tysięcy dolarów, z czego połowa będzie stanowić gotówka. Pozostała część nagrody zostanie przyznana w formie kredytów AWS.

źródło: gigaom.com

Komentarze (0)