Serial będzie utrzymany w konwencji reality, jednak nie będzie tam typowego dla takich programów „show". Nie będzie głosowania i usuwania przegranych z wyspy tak jak to miało miejsce w Survivors.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Nie będzie też jurora, którego praca polega na jak najefektywniejszym zniszczeniu kandydatów. Będzie za to pokazana praca, jaka wykonują twórcy startupów. Dramatyzmu w programie mają nadać relacje, jakie panują między twórcami projektów.

Program ma mieć charakter dokumentalny. Głównym zamierzeniem producentów jest ukazanie tego, co zawsze działo się za zamkniętymi drzwiami w ciasnych biurach zawalonych pudełkami po pizzy. Współpraca programu TechStars i Bloomberg TV ma na celu ukazanie tych wszystkich aspektów pracy startupowca, które były dotąd niedostrzegalne dla wszystkich, którzy w startupach nie pracowali.

Uczestnikami serialu będzie 11 startupów, które brały udział programie TechStars w Nowym Jorku trwającym od stycznia do początku kwietnia bieżącego roku. Są to następujące projekty: OnSwipe, Immersive Labs, Nestio, Veri, ToVieFor, Shelby.tv, RedRover, MigrationBox, CrowdTwist, FriendList i ThinkNear.

Obok startupów widzowie zobaczą też mentorów w skład, których wchodzą: Dennis Crowley - twórca Foursquare, Fred Wilson z Union Square Ventures, Jeff Clavier z SoftTech VC, Chris Dixon założyciel Collective, Alexandra Wilson z Gilt Groupe. Pełna lista mentorów jest dostępna na stronie programu.

Emisja pierwszego odcinka już 13 września w Bloomberg TV. TechStars będzie się składać z 6 odcinków. Widzowie zadecydują czy będą kolejne edycje dokumentu.

źródło: techcrunch.com

 

Komentarze (0)