Gigant z Mountain View wczoraj dokonał przełomowego zakupu. Za kwotę 12,5 miliarda dolarów kupił Motorolę i chce walczyć z potentatem telefonii komórkowej Apple.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Strategiczne posunięcie Google'a wywołało w internecie wiele spekulacji. Na dzień dzisiejszy wiadomo tylko, że transakcja ma zakończyć się w ostatnich miesiącach bieżącego roku, bądź na początku roku następnego. Akwizycja zapewni Larremy Page'owi szanse na stworzenie urządzeń zintegrowanych z innymi produktami, z czego do dzisiaj znany jest Apple.

Transakcja oferuje znacząca wartość dla akcjonariuszy Motoroli Mobility i zapewnia nowe, atrakcyjne możliwości dla naszych pracowników, klientów i partnerów na całym świecie. Doświadczyliśmy już owocnej współpracy z Google przechodząc na platformę Android, a teraz dzięki temu połączeniu będzie można zapewnić więcej innowacyjności i doskonałych rozwiązań w zakresie mobilności naszych urządzeń przenośnych - komentuje całą sytuacje Sanjay Jha, CEO Motorola Mobility.

Czy Google był jedynym chętnym do kupna Motoroli? Jak donosi branżowa prasa prawdopodobnie Microsoft był zainteresowany przejęciem potentata branży telefonicznej. Jednak Larry Page uprzedził konkurenta z Redmond, spotykając się oraz konsultując szczegóły transakcji z Sanjayem Jha'em ponad miesiąc temu.

źródło: gigaom.com

Komentarze (0)