Jeśli macie problem z wyborem odpowiednich kosmetyków, to startup Birchbox może Wam pomóc. Wczoraj platforma otrzymała 10,5 miliona dolarów dofinansowania.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Korzystając z serwisu (i płacąc miesięczny abonament w wysokości 10 $), użytkownik (a przede wszystkim użytkowniczki) otrzymują co miesiąc przesyłkę, w której znajduje się 4 do 5 polecanych przez Birchbox próbek kosmetyków.

Mogłabyś powiedzieć, że darmowe próbki możesz otrzymać w dobrej drogerii i możesz nawet je wypróbować na miejscu, ale nie dostaniesz tego co oferuje Birchbox - mówią twórczynie serwisu - Oprócz dostarczonych do Twojego domu próbek oferujemy wiele artykułów oraz filmów instruktażowych, dzięki którym dowiesz się, z jakich produktów korzystać przy danej okazji oraz jak ich używać, by wyglądać olśniewająco.

Startup został stworzony przy pomocy Harvard Business School przez dwie studentki Hayle Barna i Katię Beauchamp. W ciągu zaledwie roku z serwisu skorzystało 45 tysięcy klientek (które płacą abonament w wysokości 10 $ miesięcznie, bądź 110 $ rocznie).

Platforma Brichbox otrzymała wczoraj 10,5 miliona dolarów w pierwszej rundzie finansowania m.in. od Accel Partners, Gary’ego Vaynerchucka i Stanford University Endowment.

źródło: techcrunch.com

Komentarze (0)