Na wczorajszym Demo Day zostało zaprezentowanych 10 najciekawszych startupów, które powstały dzięki pomocy Excelerate Labs – akceleratora startupów stworzonego przez Troya Henikoffa i Sama Yagana.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych projektów tegorocznej edycji:

BabbaCo – o tym projekcie pisaliśmy już wcześniej. Pokrótce: jest to portal z poradami wychowawczymi dla rodziców dzieci w wieku 3, 4 lub 5 lat. Wyróżnia się tym, że w swojej ofercie ma „boxy” zawierające materiały dydaktyczne oraz zabawki edukacyjne dla dzieci.

CookItFor.Us – serwis zbierający fanatyków gotowania w jednym miejscu. Użytkownik korzystający z serwisu, może skorzystać z dwóch opcji: bycia testerem bądź autorem przepisów. Tester sprawdza przepisy np. piekąc muffinki, a autor dzieli się swoimi przepisami. Serwis działa dzięki społeczności, testowane przepisy są oceniane i poprawiane przez innych.

Food Genius – platforma dla prawdziwych smakoszy. Aplikacja pozwala zapamiętać ulubione dania użytkowników, a następnie wskazać miejsca gdzie takowe przysmaki są podawane, by użytkownik mógł ocenić, w której restauracji serwują lepsze posiłki.

IntroFly – aplikacja, dzięki której możemy poznać oraz spotkać się z osobami z Twojej wymarzonej branży. Idea serwisu jest prosta: jeśli chciałbyś robić to, co kochasz, to spytaj się ludzi, którzy wykonują wymarzony zawód, jak do tego doszli i jakie wskazówki mogliby Tobie udzielić.

Startupy zaprezentowane w zeszłorocznej edycji otrzymały łącznie 7,7 miliona dolarów na dalsze działania. Jak będzie w tym roku jeszcze nikt nie wie. Jedno jest pewne: wybrane projekty mają potencjał.

źródło: techcocktail.com

Komentarze (0)