8 milionów dolarów – tyle otrzymali twórcy projektu Hopper, zajmującego się wyszukiwaniem polecanych przez użytkowników miejsc z różnych zakątków świata, na dokończenie beta testów oraz udostępnienie platformy online.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Projekt obecnie znajduje się w beta testach, ale twórcy zdradzili już mniej więcej, czym będzie się zajmował Hopper i w jakich aspektach życia ma nam pomóc. Projekt został stworzony przez Frederica Lalonde, Joosta Ouwerkerka oraz Sebastiana Rainville’a w 2007 roku, dzięki pomocy Atlas Ventures i Brightspark Ventures. Jak tłumaczą pomysłodawcy: Nie ma Amazona, iTunes, a nawet słynnego Google’a dla podróży... Jednym z powodów, dla których na początku się wahaliśmy, był strach przed przyznaniem się, że budujemy coś, co będzie konkurować bezpośrednio z Google – a właśnie to robimy.

Lalonde w jednym z wywiadów wyraźnie mówi, dlaczego ich projekt będzie przydatny: Zaczęliśmy tworzyć Hoppera, ponieważ planowanie podróży online jest niepotrzebnie nudnym i czasochłonnym procesem. Jak będzie działać wyszukiwarka podróży? Po wpisaniu hasła "najlepsze plaże w Europie", prawdopodobnie wyświetli się lista kilkunastu plaż, które zostały najlepiej ocenione przez użytkowników serwisu. Wraz z listą plaż pojawią się również hotele oraz ciekawe miejsca do zwiedzania.

Znacie jakiś polski startup, który swoją funkcjonalnością mógłby wspomóc korzystających z Hoppera?

źródło: techcocktail.com, nextmontreal.com

Komentarze (0)