Ozon.ru został stworzony w 1998 roku. Pomysłodawczynią projektu jest Maelle Gavet, która sama o projekcie mówi, że Ozon.ru to rosyjska wersja Amazon.com. Jak radzi sobie rosyjski odpowiednik największego sklepu internetowego na świecie?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Jak wynika z doniesień prasowych, portal aukcyjny Ozon.ru codziennie odwiedza 600 tys. użytkowników oraz aż 90 tys. dokonuje rejestracji każdego dnia. Dane pokazują również, że w zeszłym roku Ozon.ru osiągnął 137 milionów dolarów przychodów. Wczoraj portal uzyskał 100 milionów dolarów dofinansowania od Rakutena (japońskiego sklepu internetowego), Alpha Associates oraz Index Ventures. Większość przekazanych pieniędzy zostanie zainwestowana w powierzchnie magazynowe oraz usprawnienie systemu dystrybucji. Dawniej w projekt zainwestowano 21 milionów dolarów, co daje łączną kwotę 121 milionów dolarów zainwestowanych w odpowiednik Amazona.

Plany Gavet są zdumiewające. Mimo spekulacji, nie ma zamiaru sprzedawać akcji spółki, ponieważ jak sama określa: Niepotrzebne są jej pieniądze, ale w ciągu najbliższych 3 lat ma zamiar osiągnąć pułap miliardowej wartości serwisu aukcyjnego. Czy ma szansę to osiągnąć?

źródło: venturebeat.com, gigaom.com

Komentarze (0)